OVO NISTE MOGLI VIDJETI NA TV-U: / Evo kako su Brkić, Kaleb i jedan njemački reporter preživjeli infarktnu završnicu

Filip Brkić i Nikša Kaleb u transu za komentatorskim stolom u Wiener Stadthalleu

19.1.2020.
19:26
Screenshot: RTL

Nije bilo lako sinoć pratiti utakmicu Hrvatske i Njemačke u Wiener Stadthalleu (25:24). Valjda je u tim trenucima čitava Hrvatska bila zrela za apaurine. No, nakon igre živaca, po tko zna koji put, naši su rukometaši pokazali hrabrost, karakter i m*da. Pobjedu je Hrvatskoj donio gol Igora Karačića minutu i pol prije kraja, te obrana Marina Šege kod udarca Kollbachera 13 sekundi prije kraja. Kauboji su se "vratili iz mrtvih" u završnici drugog dijela, nakon što je Njemačka vodila veliku većinu vremena, a Hrvatska nije imala rješenja za čvrstu i grubu igru u obrani.

Hrvatska odigrala vrlo slabo prvo poluvrijeme, ali fantastično drugo

Hrvatska je odigrala vrlo slabo prvo poluvrijeme s nedovoljno brzim povratkom u obranu, sa samo tri obrane Šege, promašena sva tri sedmerca i neiskorištenih čak 12 minuta kazne njemačkih igrača. Ipak, furioznom završnicom Hrvatska je došla do pete pobjede na prvenstvu, koja ih vodi u Stockholm čak dva kola prije kraja grupne faze.

HRVATSKI JUNAK IZ SJENE: /

Jučer viđeno od Šege i Ašanina njegov je potpis; No, za njega nije bilo mjesta u autobusu za Austriju

Karačić i Šego za polufinale

Tri minute prije kraja Duvnjak poravnava na 24:24, a Pekeler zarađuje isključenje dvije minute prije kraja. Junak dvoboja Karačić minutu i pol postiže gol za 25:24, a pobjedu osigurava fenomenalna obrana Šege na 13 sekundi prije sirene. U tim trenucima u Wiener Stadthalleu hrvatski navijači, kojih je bilo oko 8000, pali su u trans. Isto kao i RTL-ov komentatorski dvojac Filip Brkić i Nikša Kaleb.

Evo kako su infarktnu završnicu preživjeli Brkić, Kaleb i njemački reporter koji je sjedio pokraj njih. On nije bio toliko sretan nakon utakmice.