BRAVO GROMOVI / Opet pali Danci: Nexe dramom u posljednjim trenucima došao do velike pobjede na otvaranju Europa lige

Nexe su do pobjede predvodili Severec sa sedam golova, Moslavac sa šest, te Fahrudin Melić sa četiri gola, dok je Dominik Kuzmanović imao 12 obrana

25.10.2022.
20:47
Profimedia.hr

Našički Nexe dobro je ušao u grupnu fazu Europa lige te su pobjedom na gostovanju protiv jakog danskog Skjerna 29:30 došli do prva dva boda. Cijelu utakmicu smo gledali vrlo napet i izjednačen dvoboj. Veći dio susreta su u vodstvu bili domaćini čija je najveća prednost bila tri pogotka do koje su dolazili u dva navrata.

Treba reći da je domaćin bolje ušao u susret. Otvorili su s 2:0 da bi nakon osam minuta igre Nexe uhvatio priključak. Ipak u narednih desetak minuta je danska momčad bila bolja te je u 17. Skjern došao do plus tri no do kraja prvog dijela se budi hrvatski doprvak te s egalom odlazi na odmor.

Severac i Kuzmanović vukli do pobjede

Igra se gol za gol u nastavku no Našičani u 35. minuti prvi put pogotkom Doriana Markušića dolaze do prednosti. Od tad prema kraju susreta momčadi su se izmjenjivale u vodstvu da bi u zadnje dvije minute Nexe ušao s prednošću od dva gola prednosti no onda vezanim pogreškama vraćaju Skjern u utakmicu. Pettersen i Rasmussen pogocima vraćaju Dance u egal no 20-ak sekundi prije kraja susreta Tomislav Severac zabija pobjedonosni 30. pogodak za Nexe.

EKSKLUZIVNI INTERVJU /

Ivan Sršen za RTL.hr nakon velikog trijumfa Nexea i plasmana u Europsku ligu: 'Nismo htjeli čuti za ništa osim prolaza'

Nexe su do pobjede predvodili Severec sa sedam golova, Moslavac sa šest, te Fahrudin Melić sa četiri gola, dok je Dominik Kuzmanović imao 12 obrana. Kod domaćina Eivind Tangen je zabio osam golova, dok je Emil Bergholt zabio pet pogodaka.

U drugom susretu iz skupine C španjolski Granollers je na gostovanju pobijedio mađarski Balatonfuredi KSE sa 30-25.

Kasnije se još sastaju Sporting i austrijska ekipa Alpla HC Hard. U drugom kolu Nexe će 1. studenog u Našicama dočekati Balatonfuredi.