Ništa od senzacije: Barça 'pregazila' Zagrebaše!

Rukometaši Zagreba doživjeli su u četvrtom kolu skupine D drugi poraz, prvi na domaćem parketu. U Areni je bolja bila bolja Barcelona (32:21).

20.10.2012.
20:18

Europski prvaci iz pretprošle godine riješili su pitanje pobjednika u drugom poluvremenu utakmice, koje su dobili 19:9.

Mlada momčad Slavka Goluže u prvom je poluvremenu vodila 10:6, no kvalitetniji je gostujući sastav završio prvu dionicu igre minimalnom (13:12) prednošću. Zagreb je s dvama pogocima otvorio i drugo poluvrijeme prešavši u svoje posljednje vodstvo (14:13). Uslijedila je fantastična serija (11:1) španjolskih prvaka kojom su došli do vodstva 24:15.

U redovima domaće momčadi mladi je golman Filip Ivić obranio 11 udaraca, a po šest su golova zabili Luka Stepančić i Zlatko Horvat, dok je Marino Marić dodao četiri.

U sastavu Xavija Pascuala Juan Garcia je zabio šest golova.

U utakmici 4. kola skupine C Červarov je Metalurg u Skoplju pobijedio St. Petersburg 32:19 preuzevši vodstvo na ljestvici.

Skupina D Zagreb – Barcelona 21:32

Redoslijed: 1.Barcelona 8 bodova, 2. Füchse Berlin 6, 3. CO Zagreb 3, 4. Dinamo Minsk 3, 5. Schaffhausen 2, 6. Pick Szeged 2