SVJETSKO PRVENSTVO / Mladi Kauboji poraženi od Njemačke, ali ipak prolaze dalje: Poznato i tko im prijeti u četvrtfinalu

Hrvatska U21 muška rukometna reprezentacija doznala je svog idućeg protivnika na Europskom prvenstvu

26.6.2023.
22:20
Instagram HRS

Hrvatska juniorska rukometna reprezentacija poražena je od Njemačke 29-31 (12-15) u susretu posljednjeg kola skupine 1 Svjetskog prvenstva kojem su zajednički domaćini Njemačka i Grčka.

RUKOMETNI MOZART /

Balić dobio jedno od najvećih priznanja u karijeri: S legendarnim Makedoncem uvršten u 'Kuću slavnih'

Prije te utakmice Njemačka i Hrvatska su osigurale plasman u četvrtfinale pa se u Magdeburgu odlučivalo jedino tko će kao prvi, a tko kao drugi prema četvrtfinalu. Uspješnija je bila Njemačka koja je vodila cijelu utakmicu, a hrvatski juniori su tek zaprijetili u završnici utakmice kada su, četiri minute prije kraja, smanjili na 26-28 i potom minutu i pol prije kraja na 28-30.

U samom finišu primaknula se Hrvatska i na gol zaostatka (29-30), no za potpuni preokret nije bilo vremena.

Njemačka će tako u četvrtfinalu igrati protiv Danske, drugoplasirane momčadi skupine 3 drugog kruga, dok će Hrvatska za suparnika imati pobjednika te skupine, a to je Mađarska.

U prestala dva četvrtfinala se sastaju Srbija - Farski otoci i Island - Portugal, a sve se utakmice igraju u četvrtak, 29. lipnja.