Kauboji zgazili Alžir, ali ovo nam nije trebalo!

Hrvatska rukometna reprezentacija slavila je u 2. kolu Svjetskog prvenstva u Španjskoj.

14.1.2013.
9:23

Nova dva boda su tu! Hrvatski rukometaši ostvarili su i drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj. U 2. kolu D skupine u madridskoj Caja Magici, svladali su Alžir 31:20 (15:12).

Nakon pobjede na startu nad Australijom 36:13, odabranici hrvatskog izbornika Slavka Goluže očekivano su protiv Alžira imali znatno teži ispit, ali su ga uspješno položili.

Briljirao je Ivan Čupić, a vanjska linija djelovala je jako raspoloženo. Svoje prve minute na SP-u odigrao je i Igor Vori koji je ušao u drugom dijelu i postigao jedan pogodak. Loša vijest zasigurno je ozljeda Blaženka Lackovića, koji je zadobio neugodan udarac u operirani prst, te uz bolnu grimasu napustio parket na koji se do kraja utakmice više nije vraćao.

U prvom poluvremenu se Alžir držao u egalu do 8. minute i rezultata 4:4. Hrvatska je serijom 4:0 pobjegla na prednost 8:4, a kasnije je u dva navrata imala šest golova razlike, 13:7 i 14:8, ali je Alžir u 29. minuti uspio smanjiti na samo dva gola minusa, 14:12. Poluvrijeme je završilo 15:12, a u nastavku su alžirski rukometaši solidno parirali do 38. minute. Tada je bilo samo tri razlike za Hrvatsku (19:16), koja je do kraja dvoboja zabila 12 golova, a primila ih samo 4. Ivan Čupić bio je s 8 golova najbolji strijelac utakmice. Gađao je 8-10, od toga 4-4 iz sedmeraca. Po četiri gola dodali su Marko Kopljar (4-5, proglašen za igrača utakmice) i Drago Vuković (4-11), dok je Domagoj Duvnjak zabio tri pogotka (3-5). Mirko Alilović upisao je sedam obrana, Filip Ivić dvije. Alžirce je predvodio Hichem Daoud sa 6 golova iz 7 pokušaja. U utorak će Hrvatska imati puno teži posao, slijedi okršaj s neugodnim Mađarima.

12. siječnja: HRVATSKA - Australija 36:13 (17:4) 14. siječnja: HRVATSKA - Alžir 31:20 15. siječnja: HRVATSKA - Mađarska (21.15 sati) 17. siječnja: HRVATSKA - Egipat (21.15 sati) 19. siječnja: HRVATSKA - Španjolska (19 sati)