HRVATSKA TEŠKO IZGUBILA OD CRNE GORE / Senzacionalni Crnogorci očitali lekciju našoj reprezentaciji: Drugi krug samo je teorija za Hrvatsku

Crna Gora bolja od Hrvatske, drugi krug za našu reprezentaciju samo je teorija. Naša reporterka Nika Aurora Ključarić bila je u MVM Domeu u Budimpešti, na licu mjesta gledala težak poraz naše reprezentacije

20.1.2022.
17:03
Sanjin Strukic/PIXSELL

15. Europsko rukometno prvenstvo za muškarce (Mađarska - Slovačka, od 13. do 30. siječnja)

CRNA GORA: Simić, M Vujović, M. Božović, Anđelić, B. Vujović, Lazović, Melić

Klupa: Matović, Čepić, F. Vujović, Kaluđerović, Ševaljević, Lasica, Vujačić, Grbović, Simović

HRVATSKA: Pešić, Jelinić, Lučin, Šipić, Cindrić, Martinović, Čupić.

Klupa: Alilović, Glavaš, Marić, Gojun, Načinović, Slišković, Gadža, Ivić, Mandić

Golman Crne Gore Nebojša Simić sa 14 obrana iz 35 šuteva apsolutni je bio junak danas u MVM Domeu u Budimpešti, zaključao je vrata i našu reprezentaciju zaustavio. Hrvatska rukometna reprezentacija je na otvaranju drugog kruga Europskog prvenstva u Budimpešti izgubila od Crne Gore sa 26-32 i praktički  ostala bez izgleda za plasman u polufinale...

Crna Gora iznenadila

Nakon što je uz Nizozemsku bila najugodnije iznenađenje prvog dijela natjecanja, Crna Gora je nastavila s odličnim rezultatima i na otvaranju drugog kruga. Nažalost, pobjedom protiv Hrvatske.

REAKCIJA IZBORNIKA /

Horvat otkrio zašto se Hrvatska raspala protiv Crne Gore. Krucijalni trenutak dogodio se na početku utakmice

Desetkovana koronom, Crna Gora je na startu prvenstva poražena od svjetskih prvaka Danaca 30-21. Ali je zatim dobila Sjevernu Makedoniju sa 28-24, te na kraju šokirala Sloveniju sa 33-32 i poslala je kući. Pobjednički niz nastavila je i protiv Hrvatske pobijedivši neočekivano lako sa šest razlike.

Hrvatska je loše otvorila susret, no još je gore završila utakmicu. Crnogorska vrsta je u 13. minuti povela s dva gola razlike (5-3),u 28. minuti je imala četiri gola viška (13-9), a na koncu poluvremena i velikih šest razlike (15-9). U nastavku susreta Hrvatska je u nekoliko navrata smanjila na četiri gola zaostatka, no u posljednjih 10 minuta ušli smo sa čak osam golova zaostatka (20-28). Na koncu je završilo +6 za Crnu Goru.

Crnogorci nas u potpunosti nadigrali

Crnogorci su nas u potpunosti nadigrali u svim segmentima igre. Bili smo spori i nedovoljni čvrsti u obrani, te bezidejni u napadu.

Crnu Goru su do velike pobjede predvodili Miloš Vujović i Branko Vujović sa po sedam golova, dok je sjajni Nebojša Simić sakupio 14 obrana. U hrvatskim redovima Ivan Čupić je sabio sedam, a Luka Cindrić pet golova. Ivan Pešić je imao  sedam, a Mirko Alilović tri obrane.

Večeras se u našoj skupini još sastaju Francuska i Nizozemska, te Danska i Island.

Drugi nastup hrvatski rukometaši će imati u subotu u 20.30 protiv Danske.

60' - Gotova je utakmica.

57' - Crnogorci već slave, tužna su lica naših rukometaša.

54' - Nebojša Simić Šome opet brani, ima 14 obrana sad. Kako slavi, kako skače, kakav šou ima...

54' - Šest minuta je do kraja.

52' - Osam je razlike, kako ovo loše izgleda. Muka, prava muka, mučenje... 28-20.

51' - Briljantni Nebojša Simić uzeo je 13 obranu. Brani kao u transu.

50' - Miloš Vujović zabija svoj 7 gol.

48' - Ivan Čupić iz sedmerca zabija gol, ukupno 19 na turniru.

47' - Nebojša Simić 12 obrana, 44%, kakav golman...

45' - Mandić smanjuje na -4 - 22-18.

44' - Kapetan Ivan Čupić zabija za -5.

43' - Simić je skinuo Cindriću, to mu je 11 lopta.

43' - Mirko brani treću loptu, na 38% je.

42' - Simić brani Ante Gadži, njegova deseta obrana.

40' - Marko Lasica zabija svoj drugi gol za +6 Crne Gore. - 20-14.

39' - Suci se konzultiraju, dvije minute za Gojuna.

36' - Veron Načinović zabija na prazan gol, ovo mu je drugi gol.

36' - Nemanja Grbović s crte nakon sjajne akcije za +5 (16-11).

35' - Evo ga, Veron Načinović zabija svoj prvi gol na Euru.

34' - Opet Mirko zabija, njegova druga obrana.

32' - Ivan Čupić zabija prvi gol Hrvatske u nastavku, svoj 4.

31' - Mirko je obranio prvi šut u nastavku, "Mirko, Mirko", ori se dvoranom.

31' - Počinje nastavak, Crna Gora ima napad. Mirko Alilović je ušao i stao na gol.

30 - Kraj prvog dijela! Crna Gora je totalno nadigrala Hrvatsku, naši reprezentativci imat će u nastaku težak posao.

30 - Ajoooj, ovo je sad već spektakl, šou Crnogoraca. Crnogorci su sada napravili dva cepelina i otišli na plus 5, a onda i na plus 6 nakon što smo igrali bez golmana.

29 - Crna Gora je na plus četiri.

28 - Dvije minute isključenja za Crnogorce, ali nismo to uspjeli iskoristiti na pravi način. Ne igramo dobro.

27' - Kako Crna Gora igra, uništavaju nas šutevima iz vana. Njihov 4 gol iz vana, 4-7 je njihov šut. Miloš Vujović zabio je ukupno 4 gola do sad za Crnu Goru.

26' - Opet je Tin Lučin zabio gol, ali ovog puta pod prekršajem.

26' - Tin Lučin zabija svoj prvi gol.

25' - Obranili smo se, imamo napad.

20' - Luka Cindrić, dva pogotka u nizu našeg ponajboljeg rukometaša, kakva akcija... 8-6 za Crnu Goru. Idemo sad u obrani, idemo!

18' - Toooo Luka, zabio je Cindra onako u svom stilu za -2 (7-5).

17' - Ne, ma ne... Opet griješimo, nikako nam ne ide...

17' - Bravo Pešić, odlična obrana i brzo idemo u napad. Idemo sad, hajmo...

16' - Time-out zove Hrvoje Horvat:

"Nepotrebna nervoza, moramo se smiriti", govori Hrvoje Horvat svojim igračima.

15' - Gotovo 6 minuta smo bez gola. No, Čupić zabija iz sedmerca za 6-4.

13' - Miloš Vujović bombetinom sa 8 metara diže na +2 za Crnu Goru. 5-3.

12' - Miloš Vujović upisuje se u strijelce. 4-3 za Crnu Goru.

11' - Jakov Gojun dobio je dvije minute.

9' - Marin Šipić moćno u svom stilu, 3-3.

7' - B. Vujović moćno sa devet metara za 3-1. On je najbolji igrač Crne Gore.

6' - Luka Cindrić zabija za 2-2.

4' - Dvije minute dobili su Crnogorci.

3' - Dvije minute dobio je Ivan Martinović. Tako je vidio sudac, nama se nije baš tako činilo.

2' - Anđelić zabija za 1-1.

1' - Bravo Ivane, Čupić zabija za 1-0.

1' - Počela je utakmica. Sretno Hrvatska! Imamo prvi posjed.

15.27 - Ustanite dame i gospodo, svira se Lijepa naša.

15.26 - Prva se svira himna Crne Gore.

15.24 - Igrači Hrvatske izlaze na teren.

15.09 - "Bio je upitan nastup Davida Mandića, odvijala se prava drama", otkrili su Ines Goda Forjan i Ivano Balić, pomoćnik u reprezentaciji Hrvatske izborniku Hrvoju Horvatu:

"Drama je od jutro, prvo ne može, pa nešto smo naučili da može, pa ne može, pa je upao u bus, pa smo došli ovdje, da bi mu rekli da ne može, pa su mu dopustili i tko zna što će biti još."

Dvorana je pola sata prije utakmice skoro pa prazna, javlja Nika Aurora Ključarić.

15.08 - Naša reporterka Nika Aurora Ključarić javlja kako je dvorana prazna, a bolja situacija nije niti na hodnicima MVM Dome.

15.02 - Filip Brkić je u javljanju u emisiju 'Vrijeme je za rukomet', kazao kako je došlo do bizarne pogreške o kojoj nitko ne priča. Pogledajte o čemu se radi u priloženom RTL prilogu.

14.13 - Inače, prema posljednjim informacijama, za današnji susret protiv Crne Gore otpao je Valentino Ravnić, dok će se reprezentaciji vratiti David Mandić. Uz njih, novi igrači u sastavu su Mirko Alilović, Ivan Slišković i Veron Načinović.

13.47 - Dobar vam rukometni dan dragi čitatelji Net.hr-a, rukometni zaljubljenici. Pred nama je zanimljiv dan kad počinje ono pravo, kako to treneri i igrači, stručnjaci vole reći za drugu fazu natjecanja, u kojoj nema slabih reprezentacija. RTL se nalazi na licu mjesta u Budimpešti i kao svakog puta do sad, donosi sve novosti, zanimljivosti i prije svega informacije o hrvatskoj rukometnoj reprezentaciji, kao i ostalim aktualnostima na turniru. Vrijedna ekipa RTL Sporta, pojačana legendama Nikšom Kalebom kao sukomentatorom našem Filipu Brkiću, te Perom Metličićem, Goranom Špremom i Dragom Vukovićem. Također, reporterka Net.hr-a Nika Aurora Ključarić nalazi se na licu mjesta u MVM Dome.

Nakon što je izborila plasman u drugi krug Europskog rukometnog prvenstva, hrvatsku reprezentaciju na otvaranju natjecanja u skupini I u četvrtak u Budimpešti u 15.30 očekuje ogled protiv Crne Gore.

Bit će to četvrti ispit na ovom prvenstvu za odabranike izbornika Hrvoja Horvata nakon pobjeda protiv Srbije i Ukrajine, te poraza od Francuske.

"Crna Gora je odigrala dobar turnir. Isto imaju određenih problema, međutim uspjeli su se skupiti. To je ekipa s velikim srcem, ekipa koja igra jako agresivno, čvrsto i strpljivo u napadu. Trebat će jako puno koncentracije i strpljenja da se jedna takva ekipa pobijedi i da se upišu bodovi," kazao je izbornik Horvat.

Vjerojatno ne postoji reprezentacija koja je imala više problema u pripremnom razdoblju od Crne Gore. Čak i više od Hrvatske. Gotovo da nije bilo igrača i člana stručnog stožera koji nije bio zahvaćen COVIDOM 19.

No, ipak su uspjeli izboriti plasman među 12 najboljih reprezentacija Europe. Pri tome su prva dva susreta bili bez izbornika Zorana Roganovića na klupi.

Tvrd zalogaj

Desetkovana koronom, Crna Gora je na startu prvenstva poražena od svjetskih prvaka Danaca 30-21. Ali je zatim dobila Sj. Makedoniju s 28-24, te na kraju šokirala Sloveniju s 33-32 i poslala je kući. Ukupno 16 igrača koristila je u ta tri susreta.

Najbolji crnogorski strijelci nakon prvoga kruga su dva Vujovića Branko, desni vanjski je dao 20 golova, a Miloš lijevo krilo je postigao 14 golova.

Crnogorskom igrom dirigiraju dva iskusna srednjaka, Vasko Ševaljević i Božo Anđelić. Još jedan igrač iznimno je bitan za tu reprezentaciju. Riječ je o kružnom napadaču Nemanji Grboviću. Uspiju li se oporaviti Stefan Vujović, Miloš Božović i Stefan Ćavor, Crna Gora bi mogla biti težak zalogaj za sve u drugom krugu.

Stopostotni učinak

Horvat je naglasio kako ne razmišlja o problemima sa sastavom koji muče našu reprezentaciju cijeli turnir.

"Još se skupljamo, neki su dolazili tijekom noći. Neki će nažalost preskočiti idući trening, s njima ćemo pokušati kasnije organizirati neki mini trening i pokušati napraviti što se može u ovim uvjetima," zaključio je izbornik.

Hrvatska je protiv Crne Gore do sada tri puta igrala na europskim smotrama. Uvijek u prvom krugu. U Norveškoj 2008. godine pobijedili smo 34-26, šest godina poslije u Danskoj 27-22 za Hrvatsku, a prije dvije godine u Austriji bilo je 27-21.

Sve utakmice na rukometnom Euru možete pratiti na RTL Televiziji.

[PROMO] Zavrti kolo besplatnih vrtnji na Arena casinu i preuzmi svoj poklon!