Razbio ih Mirko: Kauboji su i dalje savršeni!

Hrvatski rukometaši su i u svojoj četvrtoj utakmici na SP-u ostvarili pobjedu. Ovoga puta, Kauboji su slavili protiv neugodne Makedonije 29:26.

21.1.2015.
11:23

MAKEDONIJA: Ristovski (13), Angelov; Manaskov 3, Vugrinec, Stoilov 3, K. Lazarov 7 (3), Jonovski, Mirkulovski 3, V. Markoski, N. Markovski 2, N. Mojsovski, Pribak 1, Georgijevski 3, F. Lazarov 1, Nedanovski 2.

HRVATSKA: Alilović (15), Ivić; Štrlek 1, Ninčević, Čupić 9 (2), Horvat, Vori 2, Musa 1, Brozović, Bičanić 4, Slišković, Gojun 1, Duvnjak 5, Karačić 1, Kopljar 4, Stepančić 1.

SEDMERCI: Makedonija 3 (3), Hrvatska 2 (2)

ISKLJUČENJA: Hrvatska 12 minuta (Bičanić 9, Duvnjak 26, Vori 24, Štrlek 34, Gojun 47, Kopljar 27), Makedonija 12 minuta (Jonovski 10, 21, Vugrinec 28, Mirkulovski 37, K. Lazarov 38, Manaskov 57)

DOHA Dvorana Duhail. Gledatelja 2000. Suci: Horaček i Novotny (Češka)

Strah od Makedonije nije bio previše opravdan, Hrvatska se mučila samo na početku utakmice. Kada su naši u nastavku ubacili u brzinu više, Makedonci su ostali bez pravog odgovora.

Ipak treba istaknuti kako je Hrvatska očajno ušla u utakmicu. Prvih 15 minuta Golužine su trupe radile tehničke pogreške i umjesto da naši rukometaši ih iskontiraraju - spori Makedonci su bili ti koji su jurili u kontre. Nakon petnaest minuta igre, Makedonija je imala plus četiri (9:5). Dotad je Kiril Lazarov odrađivao svoj posao, zabijao i imao pažnju dva igrača, njegove kolege su to kažnjavale i tek nakon time-outa se Hrvatska probudila. Što god im je Goluža rekao - djelovalo je.

U samo par minuta serijom Čupića se Hrvatska vratila, naše krilo je u prvom poluvremenu zabilo sedam golova, protok lopte u napadu je bio brži i sve je izgledalo puno bolje. Hrvatska je vodila s golom prednosti na poluvremenu. No, reprezentacija je pokazala karakter i svoju veliku snagu.

Primjerice, naš najbolji igrač Duvnjak u prvom poluvremenu je ostao bez gola. To nije moglo trajati vječno, Domagoj je nakon odmora počeo zabijati, probudio se i Kopljar. Hrvatska je počela raditi razliku. Mirko Alilović je dao svoj obol, odigrao najbolju utakmicu na turniru i Makedonci u nemoći su više mislili na svađu sa sucima, nego na igru.

Čak 12 minuta naša obrana ih ostavila bez gola, Hrvatska je pobjegla na plus pet (22:17) i Lazarovu i društvu više nije bilo povratka. Opasni Kiro je ostao na sedam golova, od toga su dva bila iz sedmeraca.

Više od njega zabio je Ivan Čupić, utakmicu je završio s devet golova, Domagoj Duvnjak je zabio pet, Bičanić i Kopljar postigli su četiri gola, a Mirko Alilović s 13 obrana je bio proglašen našim najboljim igračem. Hrvatska u posljednjem kolu tek mora odigrati utakmicu bez rezultatskog značaja protiv Bosne i Hercegovine. Hrvatsku u osmini finala će vjerojatno čekati Brazil...

U posljednjem susretu četvrtog kola B skupine svjetskog rukometnog prvenstva Tunis je pobijedio Bosnu i Hercegovinu 27-24 (15-14) i praktički osigurao plasman u osminu finala.

Bila je to ključna utakmica za obje reprezentacije, a na koncu su slavili afrički doprvaci. BiH se držala do 57. minute i rezultata 24-24, no u zadnje tri minute Tunis je serijom 3-0 izborio pobjedu.

Tunis su do pobjede predvodili Oussama Boughanmi sa sedam i Abdelhak Ben Salah sa četiri gola, dok su kod BiH najefikasniji bili Dejan Malinović sa šest i Vladimir Vranješ sa četiri gola.

Hrvatska je pobjedom protiv Makedonije 29-26 (15-14) ostvarila četvrtu pobjedu i osigurala prvo mjesto u skupini. Prolaz je osigurala i Austrija pobjedom protiv Irana 38-26.

Uoči posljednjeg kola Hrvatska vodi s osam bodova, Makedonija je druga sa šest bodova, treća je Austrija s pet bodova, dok četvrto mjesto, posljednje koje vodi u osminu finala drži Tunis s tri boda. BiH ima dva boda, a na začelju je Iran bez bodova.

U posljednjem kolu, 23. siječnja sastaju se Hrvatska - Bosna i Hercegovina, Tunis - Iran, te Makedonija - Austrija.

REZULTATI:

HRVATSKA - Makedonija 29-26 (15-14)

Iran - Austrija 26-38 (13-18)

BiH - Tunis 24-27 (14-15)

LJESTVICA:

1. HRVATSKA 4 4 0 0 130-103 8 2. Makedonija 4 3 0 1 117-107 6 3. Austrija 4 2 1 1 116-104 5 4. Tunis 4 1 1 2 101-110 3 5. BiH 4 1 0 3 97-99 2 6. Iran 4 0 0 4 104-142 0 POLUFINALE - 30. siječnja (petak) Poljska - Katar Francuska - Španjolska

ZA POREDAK OD 5. DO 8. MJESTA - 30. siječnja (petak) Hrvatska - Njemačka Danska - Slovenija

ZA 3. MJESTO - 1. veljače (nedjelja) FINALE - 1. veljače

ODIGRANO:

ČETVRTFINALE - 28. siječnja (srijeda) HRVATSKA - Poljska 22:24 Katar - Njemačka 26:24 Slovenija - Francuska 23:32 Španjolska - Danska 25:24

OSMINA FINALA: 25. siječnja (nedjelja): HRVATSKA - Brazil 26:25 (13:15) Slovenija - Makedonija 30-28 (16-15) Austrija - Katar 27-29 (14-13) Španjolska - Tunis 28-20 (18-9)

26. siječnja (ponedjeljak): Egipat - Njemačka 16-23 (8-12) Švedska - Poljska 20-24 (11-10) Francuska - Argentina 33-20 (16-6) Island - Danska 25-30 (10-16)

Utakmice Hrvatske u skupini: 16. siječnja (petak): Hrvatska - Austrija 32:30 17. siječnja (subota): Hrvatska - Tunis 28:25 19. siječnja (ponedjeljak): Hrvatska - Iran 41:22 21. siječnja (srijeda): Hrvatska - Makedonija 29:26 23. siječnja (petak): Hrvatska - BiH 28:21