Dominacija! Kauboji i dalje savršeni!

Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je i drugu pobjedu u isto toliko kvalifikacijskih nastupa za odlazak na Europsko prvenstvo 2014. godine. S 31:23 nadigrala je Latviju.

3.11.2012.
22:32

Nakon domaćih 25:21 protiv Slovačke prije nekoliko dana, u subotu je Hrvatska bila uspješna na gostovanju, te je s 31:23 pobijedila Latviju. Niti u prvom dvoboju, a niti ove subote, hrvatski rukometaši nisu oduševili, ali pamte se bodovi, a to je ono što će momčad Slavka Goluže jedino i odvesti na Europsko prvenstvo. Prvih petnaestak minuta ovog ogleda Latvijci su držali kontakt kada je Hrvatska na brzinu pobjegla na četiri razlike, a na kraju poluvremena je bilo 19:12.

U nastavku je Hrvatska održavala prednost i pobijedila uz šest pogodaka Ivana Čupića, te pet Zlatka Horvata. Kod domaćina je prvi strijelac bio Danis sa pet golova.

Kvalifikacije se nastavljaju tek u travnju iduće godine, a Hrvatska će prvom prilikom gostovati kod Mađarske. Hrvatska je na vrhu ljestvice s maksimalne dvije pobjede.