MERCI, FRANCE / Hrvatska prošla u drugi krug: Francuska uvjerljivo pobijedila Srbiju i spriječila veliku senzaciju

Francuzi će u drugi krug prenijeti dva boda, dok Hrvatska neće prenijeti niti jedan bod

17.1.2022.
19:48
Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatska rukometna reprezentacija osigurala je nastup u drugom krugu Europskog rukometnog prvenstva nakon što je Francuska pobijedila Srbiju 29:25.

Francuzi su od samog početka pokazali da nisu došli kalkulirati. Da su, kojim slučajem, izgubili s više od dva razlike, prošla bi Srbija u drugi krug, no spriječili su svaku senzaciju.

LINO ČERVAR /

'Moji 'luzeri' i autsajderi su u godinu i 6 mjeseci ispisali povijest. Neka sad i ova reprezentacija kojoj su mnogi okrenuli leđa, pokaže tko je i što je'

Francusku je do slavlja predvodio Kentin Mahe sa šest pogodaka te sjajni golman Vincent Gerard koji je skupio 12 obrana uz 44 posto uspješnosti. Kod Srba je najviše golova, sedam, zabio Bogdan Radivojević.

Francuzi su završili prvi krug s maksimalnim učinkom sa šest bodova, Hrvatska je druga sa četiri, Srbija je ispala sa dva boda, dok su zadnji Ukrajinci bez bodova. U drugi krug Francuzi prenose dva boda, dok Hrvatska neće prenijeti niti jedan bod.

Prvi nam je suparnik Crna Gora

Kauboji će glavnu fazu natjecanja igrati u Budimpešti. Suparnici su im za sada Danska i Crna Gora (koja je senzacionalno pobijedila Sloveniju), vjerojatno Island te Nizozemska ili Mađarska. Prva utakmica je na rasporedu u četvrtak 20. siječnja, a preostale tri igraju se u subotu (22.1.2022.), u ponedjeljak (24.1.2022) i srijedu (26.1. 2022.).

Prve dvije reprezentacije iz ove faze idu u polufinale. To će za Kauboje biti dosta izazovno jer su utrci za prva dva mjesta vjerojatno moćna Francuska i svjetski prvak - Danska.

[PROMO] Zavrti kolo besplatnih vrtnji na Arena casinu i preuzmi svoj poklon!

Francuska - Srbija 29:25

Kraj utkamice.

55' Melvyn Richardson se diže i zabija svoj prvi pogodak na današnjoj utakmici.

53' Kentin Mahe predvodi Francusku u pogotcima sa šest golova, dok je Radivojević najbolji kod Srbije sa četiri pogotka, imamo još sedam minuta do kraja.

50' Dva vezana pogotka zabili su Lenne i Minne. Francuska je pobijedila uvjerljivo, samo treba stići još i službena potvrda.

47' Drže Francuzi tih sedam razlike, malo su pustili gas, Radivojević je zabio gol sa sedam metara.

44' Malo su pali Francuzi i izbornik Gille pozvao je minutu odmora.

41' Ne može ni Gerard sve obraniti, zabija Marsenić svoj novi pogodak. Svoj je treći gol zabio i Lazar Kukić.

40' Nova obrana Gerarda i to je opet pogodak Francuske na prazan gol Srbije.

38' Evo nam i Nikole Karabatića koji zabija svoj drugi gol na utakmici.

35' Srbija igra nešto bolje, ali pitanje je koliko im Francuzi dozvoljavaju da igraju. Marsenić je zabio iz kontre, no još je uvijek to devet razlike za Francusku.

31' Počelo je drugo poluvrijeme. Lazar Kukić je pogodio za Srbiju, ali je Mem uzvratio golom na drugoj strani.

Kraj prvog dijela.

29' Srbi su zabili na prazan gol preko cijelog terena. Golman Tibor Ivanišević je zabio.

28' Lenne još jednom zabija s krila i to je odličnih 11 razlike.

26' Mahe je sam zabio više golova od cijele Srbije. Strašno je što Francuzi rade Srbima u ovim trenucima.

24' Sad su Francuzi izveli jedan cepelin, samo potvrda o kakvoj se dominaciji radi.

20' Sve po starom, Mahe zabija, Gerard brani. Srbija izgleda kao da je zalutala u Pick Arenu.

18' DIka Mem je zabio svoj treći gol, a Vincent Gerard je na 62 posto obrana. Francuzi nisu došli tu kalkulirati.

15' Mijajlo Marsenić zabio je svoj prvi gol na ovoj utakmici. No francuska prednost u ovom se trenu čini prevelikom da bi ih Srbi ugrozili.

12' Raste francuska prednost, Kounkoud se diže s krila i zabija.

11' Kentin Mahe igra sjajnu utakmicu zasad, Hrvatska mu može zahvaliti, treći gol je već zabio.

9' Još jedan gol Mahea, a onda za njim Descat zabija. Francuzi su se vratili na veliku prednost.

7' Još jedan pogodak Radivojevića, ovaj put sa sedam metara. No vraćaju se Francuzi u vodstvo preko Mahea u brzom napadu.

6' Francuska gubi loptu, a Bogdan Radivojević zabij na prazan gol u kontri.

3' Prvi pogodak za Srbiju zabija Uroš Borzaš, ali ne daju Francuzi da se Srbi ponadaju. Kentin Mahe odgovara pogotkom na drugoj strani.

1' Počela je utakmica, odmah zabija DIka Mem, a za njim s krila zabija Lenne.

20:25 - Intoniraju se nacionalne himne i sve je spremno za početak utakmice.

20:20 - Uskoro počinje utakmica Francuske i Srbije.

20:00 - Poslušajte što je izbornik Hrvatske Hrvoje Horvat izjavio nakon utakmice.

19:30 - Hrvatska je pobijedila Ukrajinu 38:25. Progledajte najbolje trenutke s te utakmice, a izvještaj možete pročitati OVDJE.

19:00 - Unatoč porazu od Hrvatske (20:23) srpski rukometaši nisu izgubili šansu za prolaz dalje na Europskom prvenstvu, a takvom se raspletu i dalje nada njihov izbornik Toni Gerona.

'Prije tri godine svladali smo ih s 3 razlike'

"Moramo se potpuno fokusirati na Francuze. Jutro nakon poraza od Hrvatske iskoristili smo za video analizu. Moramo otkriti i uvidjeti greške, to je važno. Mogu reći kako su nam u svemu ipak nedostajale one pripremne utakmice protiv Njemačke. Došli smo na prvenstvo bez ikakve provjere“, rekao je Gerona.

"Prije godinu dana, u Zrenjaninu, svladali smo Francusku s tri razlike. Pokušat ćemo ponoviti tako nešto. U taj susret moramo ući hladne glave i svi moramo dati najviše od sebe. Šteta je što nismo pitanje prolaska uspjeli riješiti protiv Hrvatske. Sada imamo problem jer iz dana u dan radimo izmjene u igračkom kadru. Neki odlaze, drugi dolaze, nemamo vremena za pravo uigravanje. Ali, situacija je takva, moramo se priviknuti na sve to kako najbolje možemo i kompletna momčad mora dati sve od sebe u ogledu protiv Francuza“.