HRVATSKA - BAHREIN 28:18: / Goropadni Kauboji pregazili nemoćni Bahrein u uvjerljivo najboljoj svojoj predstavi na SP-u; Prvi smo u grupi

Hrvatska je pregazila Bahrein. Tekstualni prijenos ove utakmice UŽIVO mogli ste pratiti na portalu Net.hr, a u izravnom prijenosu gledati na RTL televiziji

21.1.2021.
19:24

HRVATSKA - BAHREIN 28:18

HRVATSKA: Pešić; Štrlek, Musa, Horvat, Mamić, Duvnjak, Martinović

BAHREIN: Hussein; Aal Salatna, M. Merza, Fadhul, A. Merza, Al Sayyad, Mohamad

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u susretu je 1. kola skupine II drugog kruga natjecanja na Svjetskom prvenstvu u Kairu u četvrtak navečer svladala Bahrein sa 28:18 (13:8). Tek u svom četvrtom nastupu na ovom SP Hrvatska je odigrala utakmicu u kojoj je dominirala od samog početka. Zahvaljujući trima obranama vratara Šege i preciznom igrom u napadu nakon manje od pet minuta već je bilo 3:0 za Hrvatsku, nakon 10 minuta ta je prednost narasla na 7:1, a potvrda odlične obrane Hrvatske pokazao je i rezultat nakon 20 minuta kada je bilo 9:2.

Marko MAMIC (30) during the IHF World Championship 2021 Egypt, Main Round, Croatia vs Bahrain, Cairo Stadium Hall 1, Cairo, Egypt, 21.01.2021, Mandatory Credit © Jozo Cabraja / kolektiff

Horvat zabio 8 golova

Do same završnice susreta Hrvatska je mirno održavala prednost od pet do sedam razlike, da bi se u posljendjih pet minuta Bahrein predao pa je Hrvatska postigla posljednjih pet golova na susretu i na kraju slavila s uvjerljivih 10 razlike. Zlatko Horvat je s osam golova bio najefikasniji kod Hrvatske, po četiri su dodali Ivan Martinović i Marino Marić, dok je Alsayyad Husain sa šest pogodaka predvodio Bahrein.

U subotu protiv Argentine u 18.00

Pobjedom protiv Bahreina Hrvatska je preuzela vrh ljestvice s pet bodova, jednim više od druge Danske, koja će od 20.30 sati igrati protiv Katara, te treće Argentine, koja je ranije u četvrtak svladala Japan sa 28:24 (17-13).

Hrvatska će sljedeći nastup imati u subotu u 18 sati protiv Argentine.

REZULTATI 1. KOLA: SKUPINA II: Argentina - Japan 28-24 HRVATSKA - Bahrein 28-18 Kasnije igraju: Danska - Katar

Standings provided by SofaScore LiveScore

60' - Gotova je utakmica. Uskoro opširnije

60' - Cepelin Hrvatske za kraj i +10.

57' - Mandić iz kontre zabija za 25:18. +7 Kauboja. Sjajno!

55' - Ivan Martinović postiže gol za 24:17 Hrvatske.

53' - Puni Horvat Husseina još jednim lobom, sad je na 7 golova.

52' - Šegoo... Još jedna obrana, pod pasivnim napadom Bahreina. Ide Pešić na gol u završnici. Malo je do kraja.

49' - Još jedan sjajan lob za Horvata. 22:16 za Hrvatsku. Horvat je prvi strijelac Hrvatske sa 6 golova.

48' - Ivan Martinović radi prekršaj u napadu. Posjed lopte je za Bahrein.

47' - Srećom nema gola za Bahrein.

45' - Martinović s devet metara za svoj treći gol na susretu.

44' - Saad iz kontre, neometan, nakon pogreške Duvnjaka smanjuje na -6 (20:14).

43' - Ivan Martinović zabija svoj drugi gol danas za +7 Hrvatske (20:13).

38' - Čupićev udarac jednom brani Husain, ali u idućem napadu pogađa Ivan za novih plus šest Kauboja. Stalno se vrtimo oko tih pet, šest, sedam razlike, ne dopuštamo Bahreinu da se razmaše.

37' - Hussein Al Said zabija za -5 (16:11).

35' - Martinović lijepom solo akcijom diže na 16-9, ali primili smo gol ubrzo potom s igračem manje. Deseti večeras.

35' - Umjesto rekordnih plus osam, Šebetić nije realizirao naš napad, a Horvat je dobio dvije minute. Baš kad smo se ponadali da ćemo sasvim "ubiti" Bahreince, dogodi se nešto ovako. Ali, nema ljutnje, igra Hrvatska sjajno.

36' - Bahrein je sad promašio u napadu, posjed lopte je za Kauboje.

33' - Kauboji zabijaju za +7 (15:8).

32' - Fenomenalan lob Horvata za 14:8 Hrvatske.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Gotovo je prvo poluvrijeme. 13:8 vodimo, +5 razlike. Nije loše, bilo je i +7. Ne možemo biti nezadovoljni, utakmica se odvija prema našim očekivanjima.

27' - Husain brani šut Horvata s druge strane, malo jurnjave po terenu, prijestup Bahreina.

25' - Mandić zabija za 12:6. Inače, naši mladi igrači Martinović i Jaganjac nisu ovog puta otvorili dobro utakmicu.

25' - Mohamad Ahmed zabija svoj prvi gol na susretu nakon akcije u kojoj je na desnoj strani ostao sam. Halil Jaganjac griješi u napadu, a Bahrein brzo zabija za 11:6. Lino zove time-out, čisto da se ne opustimo. 2-0 serija Bahreina.

24' - Ponovno griješi Martinović. Nije Ivan dobro otvorio ovu utakmicu, ali nema veze. Proradit će on, prejak je igrač.

21' - Martinović je uzeo šut, ali nije to bila laka pozicija. Ovo je njegov prvi promašaj i druga potrošena lopta na utakmici. Samo hrabro Ivane. Bahrein je u 20 minuti zabio tek treći gol.

19' - Obranili smo se. Karačić ide iz igre, mora Lino biti oprezan s njim nakon ozljede. Mora ga polako dozirati. Punih 19 minuta Bahrein nije zabio više od dva gola.

18' - Martinović griješi kod dodavanja na crtu, kontra za Bahrein. Ništa od toga, zaustavljeni su, brzo smo se vratili u obranu. To je dobro, samo neka noge budu lagane, brze...

15' - Obranili smo se. Napad je za Kauboje.

14' - Marko Mamić postiže gol za 8:2.

13' - Bahrein je smanjio na 7:2.

10' - Kako Šego brani. Opet obrana, opet bravura...

9' - Opet Šego brani. Kako je otvorio utakmicu, strašan je Šego.

8' - Šegoooo opet brani, ovog puta zicer.

7' - Zlatko Horvat realizira sedmerac za 4:1. Marino Marić ga je izborio okretom i pokušajem na crti trenutak prije.

5' - Pet minuta igre, Bahrein je bez pogotka. I evo ga... Al Sayyad s poda zabija prvi gol za Bahrein.

4' - Šegoooo brani, bravo Šego. Obranili smo se na 2:0.

3' - Marko Mamić zabija za 2:0. Za sad se ide po planu.

2' - Obranili smo se, Zlatko Horvat je majstorsski to odradio.

1' - Štrlek iz kontre zabija za 1:0.

1' - Počela je utakmica. Sretno Hrvatska, darujte nam i treću pobjedu na turniru.

17.57 - Slijedi himna Bahreina.

17.56 - Slijede himne. Ustanite dame i gospodo, svira se "Lijepa naša".

17.35 - Vraća nam se jako bitan igrač Igor Karačić. Uz Šegu koji je odradio fantastičnu utakmicu protiv Katara, dobili su Kauboji novo pojačanje u Kairu. Červar je Karačića dodao u zapisnik. To je bitna promjena.

17.23 - Kaleb se javio uoči utakmice, te je pozvao na oprez. O tome više možeete pročitati ovdje.

16:42 - Izbornik i Štrlek najavili su utakmicu.

11:11 - Hrvatski rukometaši s dvije pobjede i onim neugodnim remijem protiv Japana započinju novu fazu natjecanja na turniru. U drugi krug Kauboji su prenijeli 3 od očekivanih 4 boda, ali nema razlog panici. Cilj je ostvaren, pred dečkima sad su novi izazovi. Skupinu 2, uz Hrvatsku, Katar i Japan, čine još Danska, Argentina i Bahrein.

'Navikli smo da svaki turnir ima jedno ili više seljenja'

U OVOJ REPREZENTACIJI ČUČE BALIĆ, VORI, LACKOVIĆ...: /

'Mislim da je Lino svjestan da je upravo on taj igrač. Možda mu se prebacuje obrana, ali...'

“Navikli smo da svaki turnir ima jedno ili više seljenja. Nije nam to ništa strano. Mislim da je dovoljno vremena da se pripremimo. Mislim da je najvažnije da smo došli ovdje s tri boda, s prve pozicije. Tako da je ipak nešto lakše i moći ćemo dalje postupno dizati tu formu”, rekao je Horvat jučer za RTL, pa prokomentirao što nas čeka u drugom krugu:

“Mislim da ne treba igrati drugačije, treba samo nadograditi na ono što smo dobro radili u prvom krugu. Hrvatska i Danska su sigurno favoriti za prolazak u drugi krug. Samo to moramo pokazati na terenu, to je najbitnije. Vidjeli smo u utakmici s Japanom da ništa ne znači što smo favoriti na papiru. Jedna borbena reprezentacija nam je stvorila problem”, zaključio je Horvat.

'U principu svi treneri ciljaju formu u nekoliko faza na velikim natjecanjima'

Mi smo se jučer ujutro čuli sa proslavljenim bivšim hrvatskim rukometnim golmanom, sad trenerom PPD Zagreba Vladom Šolom, koji nam je objasnio razliku između prvog i drugog kruga natjecanja:

"“Nije velika razlika između prvog i drugog kruga. Imaš tu šansu da ispraviš loš dan. Nekad to ne mora biti presudno. Ono što je bitnije su utakmice koja dolaze nakon. Tamo se ide na ispadanje u nokaut fazi, e tu nemaš pravo na kiks. U principu svi treneri ciljaju formu u nekoliko faza na velikim natjecanjima. Forma za grupu, drugu grupu, pa eliminaciju, fazu u kojoj moraš biti top i ako uđeš u polufinale i finale, e onda tu dolazi završna faza", kazao nam je Vlado Šola i dodao:

'Uvijek su prisutne razlike u trenutnoj formi'

"To su različite faze tempiranja forme i natjecanja i oni koji su trenirali, igrali ili vodili momčadi, znaju o čemu pričam. Nije to samo tako. Ne znam, možda se to dogodilo da smo baš tako dominirali jedino u Ateni 2004., da igraš na istoj razini prvi i zadnji dan. Tamo smo baš sve pregazili. To se rijetko događa. Uvijek su tu prisutne razlike u trenutnoj formi. Ili su neke reprezentacije predobre na početku turnira pa padnu, ili obratno. Čovjek tu mora biti strahovito mudar, tempiranje forme nije lagana i jednostavna stvar”. Više o tome na koji način je Vlado Šola vidio hrvatsku rukometnu reprezentaciju na turniru, što misli o kritikama na račun nekih poteza Line Červara, pročitajte - OVDJE.