HRVATICE IZGUBILE I DRUGU UTAKMICU NA EURU: / Izabranice Nenada Šoštarića pokazale nemoć protiv Mađarske

U posljednjem susretu u skupini Hrvatska će za dva dana igrati protiv Nizozemske.

3.12.2018.
19:59
Igor Kralj/PIXSELL

U susretu 2. kola C skupine europskog prvenstva u Francuskoj, hrvatske rukometašice izgubile su od Mađarske 18-24 (9-12) upisavši i drugi poraz nakon kojeg su sve dalje od plasmana u dugi krug natjecanja. Nakon što su EP otvorile porazom od Španjolske sa 18-25, odabranice izbornika Nenada Šoštarića doživjele su poraz i od Mađarske.

Dominacija Mađarica

Mađarice su bile najizgledniji kandidat u skupini kojemu možemo otkinuti bodove, ali nažalost naše djevojke nisu uspjele. Mađarska je povela 4-1, te 7-2. Hrvatska je u 20. minuti igre uspjela smanjiti na dva gola zaostatka (6-8), no Mađarice su serijom 3-0 pobjegle na +5 (11-6). Do poluvremena su hrvatske rukometašice uspjela smanjiti na tri gola minusa (10-13).

Mađarice su bolje otvorile i nastavak susreta. Zabile su prva tri gola za velikih 16-10. U 43. minuti imale su sedam golova prednosti (19-12), a minutu kasnije i +8 (20-12). Na koncu susret je završio pobjedom mađarske vrste 24-18.

U posljednjem susretu u skupini Hrvatska će za dva dana igrati protiv Nizozemske koja je u prvom kolu pobijedila Mađarsku s tri gola razlike.

SKUPINA C

HRVATSKA - Mađarska 18-24 (10-13) Nizozemska - Španjolska (večeras)

LJESTVICA: 1. Španjolska 1 1 0 0 25-18 2 2. Nizozemska 1 1 0 0 28-25 2 3. Mađarska 2 1 0 1 49-46 2 4. HRVATSKA 2 0 0 2 36-49 0