Francuzi ovakav početak nisu očekivali: Danci ih potopili na otvaranju OI

Veliki preokret Danaca

27.7.2024.
22:38

U posljednjoj utakmici 1. kola rukometnog turnira u muškoj konkurenciji Olimpijskih igara Danska je razbila domaćina Francusku 37-29.

OLIMPIJSKI POBJEDNIK /

'Ne bih se složio da Duvnjak ne može igrati dugo prednjeg u obrani i srednjeg u napadu'

Francuzi su otvorili sjajno i u jednom trenutku imali čak pet golova prednosti (9-4).

No, već do poluvremena ta prednost se istopila te su Danci otišli na odmor s 18-17.

U nastavku utakmica je bila jednosmjerna ulica u korist Danaca koji su na kraju slavili s uvjerljivih plus osam (37-29).

Dansku su do pobjede predvodili sjajni Mathias Gidsel i Simon Pytlick sa po 11 golova, te Mikkel Hansen sa šest golova, dok je Niklas Landin Jacobsen imao 15 obrana.

Na francuskoj strani najefikasniji su bili Hugo Descat sa sedam, te Dika Mem s pet golova.

U ostalim susretima 1. kola iz ove skupine Norveška je pobijedila Argentinu sa 36-31, dok je Egipat bio bolji od Mađarske sa 35-32..