Kalkulacije / Evo kako Hrvatska u ludom raspletu u posljednja dva kola može do polufinala Eura

Uglavnom, puno je kalkulacija, nada još postoji, no rukometaši se moraju probuditi i početi pobjeđivati.

20.1.2024.
22:29
Sanjin Strukic/PIXSELL

Njemačka i Austrija su u posljednjem dvoboju dana drugog kola drugog kruga naše skupine na Europskom prvenstvu odigrali 22-22.

STRUČNI KOMENTAR ZA DANAS.HR /

Mario Kelentrić: 'Ova reprezentacija nije limitirana, ona tek dolazi i dečki su nevjerojatni. Samo, neke mi stvari nisu jasne'

Austrijanci mogu žaliti jer su 12 minuta prije kraja imali velikih plus pet (21:16), no u posljednjih 10 minuta nisu zabili gol, pa su Nijemci izvukli bod.

Domaćin Eura imao je priliku i za pobjedu, no udarac s devet metara u posljednjoj sekundi otišao je preko gola.

Tako nakon tri kola je Francuska na vrhu sa šest bodova, Mađarska i Austrija su na četiri, Njemačka je na tri, Hrvatska ima jedan bod, dok je Island na nuli

Ovim remijem, Hrvatska ima još šanse za polufinale, a mora se poklopiti da dobijemo obje preostale utakmice, protiv Islanda i Njemačke. Uz to Austrija ni Mađarska ne smiju uzeti do kraja više od boda u preostale dvije utakmice.

Austrija igra protiv Francuske i Islanda, a Mađarska protiv Njemačke i Francuske.

Ako Austrija i Mađarska izgube obje utakmice, a Hrvatska u posljednjem kolu pobijedi Njemačku, sigurno smo u polufinalu. Ako pak Austrija i Mađarsku uzmu bod do kraja, a Hrvatska dobi obje utakmice, zatvorio bi se krug. U taj krug mogla bi ući i Njemačka pobjedom protiv Mađarske.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Hrvatske na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.