EP rukometašica: / Crna Gora skinula Norvešku s trona!

Crnogorske rukometašice prvi su put u povijesti osvojile naslov europskih prvakinja. U finalu Europskog prvenstva u Srbiji pobijedile su Norvešku s 34:31 nakon čak 80 minuta igre...

17.12.2012.
10:42

Osnovnih je 60 minuta utakmice završilo rezultatom 24:24. Crnogorke su potom u prvom produžetku (2x5 minuta) dvaput imale po tri gola prednosti, ali braniteljice naslova su se izvukle i 16 sekundi prije kraja izjednačile na 28-28. U drugom produžetku Norvežanke, međutim, više nisu imale odgovor na sjajnu igru izabranica Dragana Adžića. Milena Knežević je s deset pogodaka predvodila Crnogorke, a osam je zabila Katarina Bulatović koja je s ukupno 56 golova ponijela naslov najefikasnije igračice prvenstva. Kod Norvežanki je Ida Alstad postigla 11 pogodaka. Crna Gora se tako revanširala Norveškoj za poraz u finalu ovogodišnjih Olimpijskih igara u Londonu. Ujedno je svrgnula Norvežanke s europskog trona na kojem su bile još od 2004. godine, odnosno na četiri uzastopna prvenstva. U utakmici za treće mjesto Mađarska je pobijedila domaćina Srbiju s 41:38, također nakon produžetka.