Fantastična vijest za hrvatsku rukometnu reprezentaciju!

Hrvatska rukometna reprezentacija ponovno sama o odlučuje o plasmanu u polufinale Europskog prvenstva. Za to možemo zahvaliti Poljskoj, koja je deklasirala Švedsku 35-25 (15-12) u utakmici 2.

21.1.2014.
22:13

Nakon utakmice Poljske i Švedske, puno je stvari u skupini jasnije. Francuzi su u našoj drugoj skupini osigurali plasman u polufinale, dok će o drugom mjestu, koje vodi među četiri najbolje momčadi, odlučiti izravan ogled Hrvatske i Poljske u srijedu (20.15 sati).

Da je Švedska uspjela pobijediti Poljake, Hrvatska više ne bi ovisila sama o sebi, a eventualna pobjeda Šveđana protiv Francuza u srijedu zatvorila bi Kaubojima vrata polufinala. Ovako, Hrvatskoj je u srijedu dovoljan i bod za prolaz u polufinale.

Švedska je sjajno otvorila susret, povela 3-0, kasnije i 5-1 i 10-6, ali potom slijedi veliki preokret Poljaka. Od zaostatka 6-10 napravili su seriju 7-2 i u 27. minuti golom Jakuba Lucaka prvi put poveli.

Na poluvrijeme su otišli s vodstvom 15-12, a početkom drugog poluvremena slomili su Šveđane serijom 4-0 i pobjegli na velikih sedam golova razlike (19-12). Od toga šoka Šveđani se nisu oporavili, a Poljaci su vodili i s 12 golova razlike.

Krzysztof Lijewski predvodio je Poljake sa 6 golova, Lucak je postigao njih 5, dok je na vratima sjajno branio Piotr Wyszomirski sa 17 obrana. Kod Šveđana je najefikasniji sa 6 golova bio Kim Ekdal.

Poljska - Švedska 35-25 (15-12) Francuska - Bjelorusija 39-30 (20-16) Hrvatska - Rusija 33-25 (16-11)