ČAK 21 RAZLIKE: / Cedevita u utakmici za vodotoranj razbila Crvenu zvezdu

Košarkaši Cedevite s uvjerljivih 83-62 (29-12, 23-19, 16-14, 15-17) svladali su Crvenu zvezdu na svojem terenu u Zagrebu u svojem posljednjem ovosezonskom nastupu u Euroligi.

8.4.2016.
20:56

Domaći košarkaši izvrsno su započeli utakmicu i već u prvoj četvrtini stvorili ogromnu prednost. U tom su periodu susreta stvorili prednost od 17 razlike, a nakon prvih deset minuta rezultat je bio 29-12 za Cedevitu.

U nastavku susreta košarkaši Cedevite mirno su držali utakmicu pod svojom kontrolom i u sljedeće dvije četvrtine povećavali svoje vodstvo. Druga četvtina završila je 23-19, a treća 16-14 za domaće košarkaše. Tek su posljednju četvrtinu dobili igrači srpske momčadi, a tada je rezultat bio 17-15 za Zvezdu.

OPROŠTAJ OD EUROLIGE: Cedevita je ovako razveselila svoje navijače

Bez rezultatskog značaja

Ovom pobjedom Cedevita je natjecanje u drugom krugu Eurolige završila s četiri pobjede i 10 poraza, dok je Crvena zvezda i prije ovog susreta bila sigurna na četvrtom mjestu, te je osigurala plasman u četvrtfinale s omjerom 7-7. Suparnik Beograđana u četvrtfinalu bit će pobjednik skupine F CSKA iz Moskve.

Iako je prihod od prodaje ulaznica Cedevita odlučila uplatiti za obnovu vukovarskog vodotornja, u KC "Dražen Petrović" došlo je samo 1500 gledatelja.