APSOLUTNA SENZACIJA U NJEMAČKOJ: / Rukometaši Zagreba velikim preokretom osigurali završnicu Lige prvaka

27.3.2016.
20:56

Stefan Vujić, Luka Šebetić i Dobrivoje Marković su sa po pet golova bili najefikasniji kod PPD Zagreba, TinKontrec je dodao četiri pogotka, dok je kod RN Loewena sedam golova postigao AndreSchmidt, a po pet su postigli UweGensheimer, PatrickGroetzki i HendrikPekeler.

Najveća pobjeda posljednjih godina

Hrvatski prvak ostvario je u Mannheimu jednu od najvećih pobjeda posljednjih godina, a do nje je stigao velikim preokretom u drugom poluvremenu, u prvo vodstvo "zagrebaši" su stigli točno pet minuta prije kraja kada je Vujić pogodio za prednost od 27-26, a nekoliko sekundi potom LukaŠebetić je iz protunapada povisio na 28-26, da bi se do kraja dvoboja igralo gol za gol.

U takvoj je situaciji Zagreb stalno bio u prednosti, a prolazak među osam najboljih momčadi u Europi potvrdio je Marković golom s krila 10-ak sekundi prije kraja.

13 godina čekali na ovo

Za PPD Zagreb slavlje u Mannheimu prva je pobjeda na tlu Njemačke nakon čak 13 godina.

Stefan Vujić

Prvo poluvrijeme nije nagovještavalo kako bi "zagrebaši" mogli prekinuti niz neuspjeha u Njemačkoj. Nakon uvodnih 10-ak minuta u kojima se igralo gol na gol, do rezultata 7-7, njemački je sastav napravio seriju od 6-1 kojom je stigao do prednosti od 13-8. Ipak, posljednja tri gola u prvih 30 minuta postigli su igrači hrvatskog predstavnika pa se na odmor otišlo sa samo dva razlike za RN Loewen (15-13).

Sada na PSG

U nastavku dvoboja domaći su konstantno imali prednost od jedan do tri razlike i činilo se kako kontroliraju rezultat. Tako je bilo do 10 minuta prije kraja kada je pri rezultatu 25-23 za RN Loewen Goroetzki u protunapadu pogodio vratnicu i tako propustio priliku odvesti svoju momčad do nove prednosti od tri razlike.

Nakon tog promašaja u domaće igrače uvukla se nesigurnost, a "zagrebaši" su iskoristili ponuđenu priliku i serijom 5-1 preuzeli kontrolu utakmice i na kraju ju riješili u svoju korist.

Suparnik PPD Zagreba u četvrtfinalu bit će francuski Paris SG s kojim su se "zagrebaši" ove sezone već dva puta susreli u natjecanju po skupinama i oba puta izgubili. U Parizu je bilo 34-23, a u Zagrebu 25-23 za francuski sastav.

Prva utakmica igrat će se u Zagrebu između 20. i 24. travnja, a uzvrat u Parizu je između 27. travnja i 1. svibnja.

PAROVI ČETVRTFINALA:

PPD Zagreb - Paris SG

Kiel - Barcelona

Vardar - Veszprem

Flensburg - Kielce

Lowen- Zagreb 29:31

60. minuta - Zagreb slavi. 31:29.

60. minuta - Nijemci smanjuju. Napeta završnica. 30:29.

59. minuta - Sedmerac za zagreb izveo je Horvat i zabio za 30.28.

59. minuta - Momčad Lowena četverostruko je skuplja od Zagreba.

58. minuta - Horvat je napravio prekršaj za sedam metara. Lako su zabili Nijemci.

57. minuta - Tri minute prije kraja Zagreb se vraća na +2. Gol je dao Kontrec.

57. minuta - Primio je Zagreb gol ali je uzvratio iz brze kontre, no suci su vratili loptu na centar.

56. minuta - Šebetić je odveo Zagreb na +2.

56. minuta - Zagreb ima prednost pet minuta prije kraja.

55. minuta - Zagreb ima napad za preokret.