OPET 'TAJ' PORTUGAL / Ronaldo se osvetio Bosni i Hercegovini

Nogometna reprezentacija Portugala plasirala se na europsko nogometno prvenstvo 2012. nakon što je u u Lisabonu slavila 6:2 protiv Bosne i Hercegovine.

16.11.2011.
7:38
PIXSELL

Reprezentativci Portugala posljednji su se kvalificirali na EURO 2012. nakon što su na domaćem terenu u Lisabonu razbili momčad Bosne i Hercegovine s visokih 6:2.

Odmah na početku, Cristiano Ronaldo 'osvetio' se BiH sjajnim golom iz slobodnog udarca u 8. minuti. Nani je dalekometnim projektilom povećao vodstvo domaćina, a nadu susjedima daje Misimović u 41. minuti iz jedanaesterca.

Ronaldo se opet upisuje u strijelce u 53. minuti, a desetak minuta kasnije gosti ostaju s 10 igrača nakon isključenja Lulića. Spahić ponovno vraća BiH u igru pogotkom u 65. minuti, no zatim Portugal zabija tri zgoditka u 10 minuta i definitivno rješava pitanje putnika na europsko prvenstvo.

Dodajmo kako je ovo drugi put da je reprezentacija Portugala zaustavila Bosnu i Hercegovinu.