PETARDA NA KANTRIDI / Rijeka sve riješila već u prvom susretu

Nogometaši Rijeke ostvarili su uvjerljivu pobjedu protiv velškog Prestatyn Towna slavivši pred 8.000 gledatelja na Kantridi 5:0 u prvom susretu drugog kola kvalifikacija za Europsku ligu.

18.7.2013.
22:51
Goran Kovacic/PIXSELL

RIJEKA - Junak utakmice bio je LeonBenko koji je zabio prva tri gola na utakmici, a sudjelovao je i u akciji za četvrti pogodak. Zanimljivo, najbolji strijelac prošle sezone u Prvoj HNL sva tri gola je zabio glavom.

Prvog u 19. minuti na ubačaj IvanaTomečaka, četiri minute kasnije nakon asistencije VedranaJugovića, te u 60. minuti nakon ubačaja IvanaBorasa. Četvrti gol zabio je Jugović u 67. minuti, a sjajnu predstavu Riječana potvrdio je DamirZlomislić sjajnim pogotkom sa 25 metara u 85. minuti.

Uvjerljivom pobjedom Rijeka je praktički već nakon prve utakmice osigurala nastavak natjecanja i može mirno putovati na uzvrat u Wales. Uzvratni susret je 25. srpnja u Prestatynu.