RAKETA PRORADILA / Rakitić zabio u derbiju

Hrvatski reprezentativac postigao je prvi pogodak u gostujućoj 2:1 pobjedi njegovog Schalkea protiv Stuttgrata.

17.10.2009.
16:15

U derbiju 9. kola Bundeslige Schalke je na gostovanju pobijedio Stuttgart 2:1, a prvi pogodak za momčad iz Gelsenkirchena postigao je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić u 24. minuti.

Rakitić je na terenu proveo 64. minute, što je njegova najduža minutaža u pet ovosezonskih nastupa.

Koeln kojeg vodi Zvonimir Soldo je slavio protiv Mainza 1:0, dok je Werder bio bolji od Hoffenheima 2:0. Josip Šimunić je za goste odradio svih 90 minuta i pritom je dobi žuti karton, dok Jurice Vranješa nije bilo u Werderovom sastavu.

Njemački nogometni velikan Bayern Munchen i bez ozlijeđenih Francka Riberya, Arjena Robbena i našeg Ivice Olića slavio je na gostovanju protiv Freiburga 2:1.

Pogotke za bavarski sastav postigli su Muller (42) i Du Ri Cha (69-autogol), dok je utješni gol za Freiburg zabio Reisinger u prvoj minuti sudačke nadoknade. Danijel Pranjić nije igrao za Bayern, dok je Ivica Banović odradio svih 90 minuta za Freiburg.