11. gol sezone / Rakitić zabio iz penala, Sevilla razbila Real Valladolid

Hrvatski je reprezentativac zabio iz penala u 23. minuti susreta, nakon što je u šesnaestercu gostiju srušen Marin. Sevilla je na kraju slavila uvjerljivo s 4-1.

16.3.2014.
21:15
AP

U susretu 28. kola španjolskog nogometnog prvenstva Sevilla je na svom Sanchez Pizjuanu pobijedila Real Valladolid 4-1, a prvi pogodak na utakmici zabio je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Rakitić je mrežu Diega Marina načeo u 23. minuti iz jedanaesterca. Premda je ove sezone već promašio tri kaznena udarca, Rakitić je ovoga puta bio siguran. Bio je to njegov 11. gol ove sezone uz devet asistencija. Strijelci za Sevillu bili su i Gameiro (41, 66-11m) i Diego Figueiras (74), dok je pogodak utjehe za goste zabio Javi Guerra (77).

U ranije odigranom susretu Barcelona je na Camp Nou deklasirala Osasunu 7-0 približivši se vodećem Real Madridu na četiri boda zaostatka. Najbolji igrač utakmice bio je Lionel Messi koji je upisao 'hat-trick' stigavši do brojke od 18 golova ove sezone. Golove za 'Barcu' zabili su i Alexis Sanchez (22), Andres Iniesta (34), Tello (78) i Pedro (90+1).

Postigavši tri gola protiv Osasune, argentinski majstor je stigao do brojke od 371 pogotka čime je postao najbolji strijelac u povijesti katalonskog kluba. Messi je preskočio Paulina Alcantaru koji je od 1912–1916., te od 1918–1927. zabio ukupno 369 golova. Na trećem mjestu ljestvice klupskih strijelaca je Josep Samitier sa 333 gola.

Na vrhu ljestvice nalazi se Real Madrid sa 70 bodova, Atletico Madrid ima 67, a Barcelona 66 bodova.