SPLIĆANI PALI NA DROSINI / Prvi poraz Hajduka ove sezone!

Nogometaši Hajduka prvi su put ove sezone u HNL-u travnjak napustili pognute glave. Splićanima je u Puli presudio pogodak Joa u 20. minuti.

24.8.2013.
23:20
Duško Marušić/Pixsell

U drugom subotnjem dvoboju sedmog kola MaxTV Prve HNL Istra 1961 je u pred ispunjenim tribinama stadiona Aldo Drosina u Puli pobijedila Hajduk 1:0 golom Joa u 20. minuti nanijevši tako Splićanima prvi poraz ove sezone.

Obje momčadi zaključile su utakmicu s igračem manje. Pula je u 80. minuti sudac Danijel Trampus je pokazao drugi žuti, odnosno crveni karton domaćem braniču Igoru Čagalju, dok je kod Hajduka u 90. minuti isključen Tomislav Kiš.

Nakon utakmice trener Hajduka Igor Tudor je istaknuo da su nedostaci nekih ključnih igrača, te neiskustvo uzrok ovog poraza, izrazivši nada da će mu uprava osigurati pojačanja za nastavak sezone.

Dinamo je pobjedom u Koprivnici preskočio Lokomotivu i predvodi ljestvicu HNL-a sa 17 bodova. Lokomotiva je druga s dva boda manje, ali i utakmicom manje. Hajduk je ostao treći sa 13 bodova, dok je Istra peta sa 11 bodova.