Dobro odrađen posao / Prva afrička reprezentacija koja je osigurala Brazil

Nigerijcima će to biti peti nastup na svjetskim prvenstvima, 1994. i 1998. su ispali u osmini finala, a 2002. i 2010. nisu prošli skupinu.

16.11.2013.
18:42
Barry Aldworth/Press Association/PIXSELL

Nigerija je prva afrička reprezentacija koja je osigurala nastup na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Brazilu sljedeće godine.

Nigerijci su u uzvratnom susretu kod kuće u Calabaru slavili protiv Etiopije s 2-0, a veliki dio posla su odradili još u prvoj utakmici u Adis Abebi, kada su pobijedili s 2-1, te s ukupnih 4-1 osigurali vizu za SP. Napadač Liverpoola Victor Moses u 20. minuti je iz penala doveo Nigerijce u vodstvo, a pobjedu je potvrdio Victor Obinna iz mokovskog Lokomotiva u 82. minuti.

Nigerijcima će to biti peti nastup na svjetskim prvenstvima, 1994. i 1998. su ispali u osmini finala, a 2002. i 2010. nisu prošli skupinu. Danas još igraju Senegal i Obala Bjelokosti (1-3), u nedjelju Kamerun i Tunis (0-0), dok se u utorak sastaju Egipat i Gana (1-6), te Alžir i Burkina Faso (2-3).