BARCA I INTER IDU DALJE / Poznati svi sudionici osmine finala Lige prvaka

Završeno je natjecanje po skupinama, te su poznati svi sudionici završnice Lige prvaka.

10.12.2009.
8:58

Branitelj naslova Barcelona u zadnjem kolu Lige prvaka, pobijedila je Dinamo u Kijevu 2:1. Poveli su Ukrajinci već u trećoj minuti pogotkom Milevskog.

U 33. minuti Xavi izjednačava rezultat, a Messi u 86. minuti prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca donosi Barci nova tri boda i potvrdu prvog mjesta u skupini F. Dalje ide i Inter koji je na svom terenu svladao Rubin 2:0.

U skupini G, Stuttgart je razriješio sve dileme za 11 minuta. S tri primljena pogotka Unirea nastavlja put u Europskoj ligi, a Sevilla je pogotkom Kanutea iz jedanaesterca svladala Rangers.

Olympiakos prolazi u nokaut fazu zahvaljujući pogotku Leonarda u drugom poluvremenu protiv Arsenalova „dječjeg vrtića“, dok je Standard izborio Europsku ligu u sudačkoj nadoknadi golom vratara Simona Bolata protiv AZ Alkmaara (1:1).

Izvlačenje parova osmine finala zakazano je za 18. prosinac u središtu UEFA-e, švicarskom Nyonu.