VATRENI POLOŽILI POSLJEDNJI TEST UOČI RUSIJE: / Perišić i Kramarić režirali preokret protiv Senegala na krcatom Gradskom vrtu

Vatreni u ponedjeljak iz zagrebačke zračne luke lete prema St. Peterburgu.

8.6.2018.
19:58
Pixell

Nogometaši Hrvatske pobijedili su Senegal sa 2-1 (0-0) u posljednjoj pripremnoj utakmici odigranoj u petak pred 16.000 gledatelja u osječkom Gradskom vrtu, pred odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo u Rusiji.

Gosti su poveli u 48. minuti pogotkom Sarra, a preokret su donijeli Ivan Perišić i Andrej Kramarić. Perišić je u 63. minuti postigao izjednačujući pogodak iz slobodnog udarca, a Kramarić je u 78. minuti postavio konačnih 2-1.

TROBOJNICA ZA PAMĆENJE! /

Travnjak Gradskog vrta bio je prekriven hrvatskom zastavom dimenzija 106x68m

Bez udarca

Hrvatska u prvom poluvremenu nije uputila nijedan udarac u okvir vrata, a najbolji pokušaj imao je Mario Mandžukić u 7. minuti, kad se Ivan Perišić probio po lijevom boku, uputio oštar ubačaj na 10-ak metara, a naš napadač glavom pucao pokraj gola.

Samo minutu poslije na drugoj strani je Rebić dobro izbacio Luku Modrića, međutim kapetan nije uspio ni pucati, ni ubaciti.

Od 15. minute Senegalci su preuzeli kontrolu lopte i prijetili opasnim kontranapadima. Najbliži je pogotku u 18. minuti bio Sakho, čiji je udarac sa 15 metara u desni donji kut Subašić krajnjim naporom obranio. Još je dvaput Sakho pucao, ali nije bio precizan.

U 44. minuti je Sarr izbio gotovo sam pred Subašića, ali je njegov udarac s desne strane završio pokraj suprotne vratnice. Minutu poslije isti je igrač prošao po desnoj strani i ubacio prema kapetanu Maneu, ali je taj ubačaj presjekao Subašić i uhvatio loptu.

Senegal poveo

Na početku drugog poluvremena Sarr se iskupio za promašaj iz 44. minute. U 48. minuti dugu mu je loptu uputio Alfred N'Diaye, Sarr primio desnom i odmah proslijedio lijevom pokraj Subašića za vodstvo gostujuće reprezentacije.

U razdoblju od 50. do 80. minute izabranici Zlatka Dalića zagospodarili su terenom, a posebno opasan bio je Andrej Kramarić koji je u igru ušao na početku drugog dijela. U 52. minuti je odigrao akciju s Perišićem, koji je sa lijeve strane uputio prizemnu loptu na 13-14 metara. Natrčao je Kramarić i pogodio gredu.

Šest minuta poslije Kramarić je došao u priliku pucati iskosa s lijeve strane sa 15-ak metara. Gađao je suprotni gornji kut, ali je senegalski vratar Diallo odlično obranio.

U 63. minuti ni on nije mogao spriječiti pogodak. Ivan Perišić je izveo slobodni udarac sa 25 metara. Lopta je u letu pogodila nekog od Senegalaca u živom zidu, promijenila smjer i završila u mreži.

Pritisak se isplatio

Naši su nogometaši nastavili pritiskati goste i krenuli po pobjednički pogodak. Do njega su i došli u 78. minuti zahvaljujući snalažljivosti Andreja Kramarića. Ušao je s lijeve strane u kazneni prostor, sa desetak metara pucao desnom nogom i pogodio Koulibalyja u bloku. No, lopta se ponovno odbila prema Kramariću koji iz voleja, lijevom nogom, pogađa suprotni donji kut.

Senegal je još dva puta opasno zaprijetio, a najbliže su izjednačujućem pogotku došli u 84. minuti. Sadio Mane je izveo slobodni udarac sa 20-ak metara i pogodio vratnicu.

Pred hrvatskim reprezentativcima su sada dva slobodna dana, a u ponedjeljak će iz zagrebačke zračne luke odletjeti prema St. Peterburgu u čijoj će okolici biti smješteni tijekom Svjetskog prvenstva koje otvaraju utakmicom protiv Nigerije 16. lipnja (21 sat) u Kalinjingradu.

UŽIVO:

HRVATSKA - SENEGAL 2-1 (0-0)

Osijek. STADION: Gradski vrt. GLEDATELJA: 16.000. SUDAC: Adam Farkas (Mađarska)

STRIJELCI: 0-1 Ismaila Sarr (48), 1-1 Ivan Perišić (63), 2-1 Andrej Kramarić (78)

ŽUTI KARTONI: Kovačić (Hrvatska); Koulibaly, Sakho, N'Diaye, Sane, Mane (Senegal)

HRVATSKA: Subašić (od 67. L. Kalinić) - Vida, Ćorluka, Lovren (od 46. Jedvaj), Strinić - Rakitić (od 65. Kovačić), Badelj (od 46. Kramarić) - Rebić (od 61. Brozović), Modrić, Perišić - Mandžukić (od 46. N. Kalinić)

SENEGAL: Diallo - Gassama, Sane, Koulibaly (od 82. Mbodj), Sabaly - A. N'Diaye (od 75. P. Ndiaye), Gueye (od 88. N'Doye) - Sarr (od 74. Diouf), Mane, Niang (od 64. Keita) - Sakho (od 86. Sow)

Kraj

91' Ćorluka je blokirao jedan dobar pokušaj Senegalaca, nakon toga pao je preko Jedvaja te je ostao ležati na podu.

90' Igrat će se pet minute nadoknade.

87' Sane je tukao s ruba 16-erca, lopta je pogodila vanjski dio mreže.

85' Kalinić je odlično poslužio Modrića, ali veznjak je loše tukao. Bila je to izgledna prilika.

84' Mane je sjajnim udarcem iz slobodnog udarca s oko 30 metara zatresao spoj vratnice i grede.

78' Modrić je odlično proigrao za Kramarića u kaznenom prostoru, tukao je napadač prvo desnom pa lijevom, prvi pokušaj mu je blokiran, a drugi je završio u mreži.

72' Modrić je odlično prošao lijevom stranom, htio je ubaciti u peterac, ali Koulibaly je pročitao njegove namjere.

69' Vatreni sada dobro izgledaju i lakoćom dominiraju terenom.

63' GOOL Perišić je tukao iz slobodnjaka s 30 metara, lopta je pogodila jednog od igrača u živom zidu i prevarila vratara Dialla.

61' Brozović je ušao umjesto Rebića.

60' Rebić je probao iz daljine daleko od gola.

58' Kramarić je opt odlično tukao iskosa s 15-ak metara, Diallo je izbio loptu koja je išla pod gredu.

57' Mane je bio sam ispred Subašića, hrvatski vratar srećom uspio je doći do lopte prije Senegalca.

52' Umalo izjednačenje. Kramarić je snažno opalio, lopta je odsjela na gredu.

49' GOOL Sarr je ispratio sjajan centaršut N'Diaye sa sredine terena, primio je loptu ispred Vide i preciznim udarcem u donji desni kut matirao nemoćnog Subašića.

48' Jedvaj je dobro reagirao ispred Nianga.

46' Kalinić je ušao umjesto Mandžukića, Kramarić umjesto Badelja, a Jedvaj Lovrena. Vida je otišao na mjesto stopera.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' Modrić je tukao s 20-ak metara, lopta je otišla kraj gola.

45' Sarr je ubacio s desne strane u kazneni prostor, srećom Subašić je uhvatio ispred Manea.

44' Strinić je pogriješio. Sarr je dobio poklon, ali tukao je pokraj desne Subašićeve vratnice.

40' Senegal je još jednom opasno zaprijetio. Mane je primio prekrasno dodavanje na desnoj strani, krenuo je prema golu, no njegovu povratnu loptu za Sakha presjekao je Ćorluka.

38' Sakho se ubacio između Ćorluke i Lovrena, tukao je glavom pored gola s oko sedam metara.

37' Senegal je uputio tri šuta, a Hrvatska jedan.

34' Strinić je odlično ubacio u kazneni prostor, ali Perišić je loše reagirao i nije dobro zahvatio loptu.

30' Senegalski napadači zadaju dosta problema hrvatskim braničima, jednostavno su puno brži.

29' Koulibaly je očistio ispred Perišića.

27' Igrači su se vratili na travnjak nakon sudačkog prekida.

23' Sakho je primio dugi pas te je tukao po golu na, ali je lopta prošla kraj lijeve stative!

22' Modrić je odlično odigrao za Rakitića, veznjak Barcelone je loše reagirao.

18' Mane je projurio desnom stranom pokraj Ćorluke, ušao je u kazneni prostor te je poslao povratnu za Sakha, njegov udarac krajnjim je naporima zaustavio Subašić.

16' Sane je opalio iz daljine, lopta je otišla daleko od gola.

14' Koulibaly je dobio još jedan duel, ovaj put s Mandžukićem.

12' Perišić je odlično odigrao za Vidu pred golom gostiju, ali Koulibaly je dobro zagradio loptu.

9' Hrvatska dominira posjedom lopte (66%).

8' Još jedna lijepa akcija Vatrenih. U tri poteza su došli pred sengalska vrata, no povratna lopta Modrića je presječena.

7' Perišić je odlično ubacio s lijeve strane, Mandžukić je pokupio loptu glavom u sredini, ali je ona na kraju otišla malo pokraj gola.

5' Sakho je napravio pritisak na Lovrena, izbio je branič Liverpoola loptu ispred njega, a sudac je označio prekršaj napadača Senegala.

2' Rebić je odlično ubacio u sredinu, ali Perišić je ostao za malo kratak.

1' Perišić je prošao lijevom stranom, tražio je Mandžukića u sredini, ali očistila je obrana gostiju.

1' Počela je utakmica.

17:58 - Travnjak je prekrila ogromna hrvatska zastava. Na tribinama se, inače, naalazi 18 tisuća ljudi.

17.43 - Trbine su krcate, navijači su u velikom broju došli dati podršku Vatrenima.

Goran Stanzl/PIXSELL

17:03 - Stigao je sastav Hrvatske. Kao što se može vidjeti u odnosu na Brazil ovaj put Strinić počinje ne lijevom beku umjesto Vide, koji je za ovu priliku pomaknut na desni jer je Vrsaljko dobio slobodne dane zbog rođenja djeteta. Također, Mandžukić je u početnih 11, dok Perišić započinje susret na lijevom krilu, a Rebić na desnom. Protiv Brazila su započeli na suprotnim stranama.