Veliki preokret Lillea / Poraz Lyona i Lovrena u derbiju

U derbiju 11. kola francuskog prvenstva Lille je na svom travnjaku pobijedio Lyon 3:1, a strijelci za domaćine bili su Moussa Sow (45+1), Marko Basa (64) i Joe Cole (84).

24.10.2011.
7:23
PIXSELL

Do vodstva je, međutim, prvi stigao suparnik zagrebačkog Dinama u skupini D Lige prvaka koji je poveo golom Jimmyja Brianda u 22. minuti, no Lille je uspio okrenuti rezultat. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je za Lyon cijeli susret.

U ranije odigranom susretu PSG je pobijedio Dijon 2:0 i preuzeo je vodeću poziciju na ljestvici. Oba gola zabio je Nene, prvog u 42. minuti, a drugoj u sudačkoj nadoknadi utakmice. Rennes je na gostovanju pobijedio Auxerre 1:0 golom Juliena Fereta u 74. minuti.

Na ljestvici vodio PSG sa 26 bodova, drugi je Montpellier sa 23 boda, a Lille na trećem mjestu sa 22 boda. Rennes je četvrti sa 21, a Lyon peti sa 20 bodova.