šok za brazil / Početak SP-a pun iznenadenja: Nakon Argentine i Njemačke, Brazilci prosuli bodove

Brazilci su poveli prekrasnim golom s 18 metara Phillipea Coutinha u 20. minuti, a Švicarci su izjednačili pogotkom Stevena Zubera

17.6.2018.
21:55
AP

U susretu 1. kola E skupine Svjetskoga prvenstva nogometaši Brazila i Švicarske su u Rostovu odigrali 1-1 (1-0).

Brazilci su poveli prekrasnim golom s 18 metara Phillipea Coutinha u 20. minuti, a Švicarci su izjednačili pogotkom Stevena Zubera u 50. minuti nakon udarca s kuta Xherdana Shaquirija. Za Brazilce je od prve minute zaigrao i oporavljeni najskuplji nogometaš svijeta Neymar, ali niti on nije bio dovoljan da peterostruki svjetski prvak pobijedi čvrste Švicarce. Tako na startu mundijala u Rusiji dvije najjače južnoameričke reprezentacije - Brazil i Argentina - nisu upisale pobjede.

Ranije je u ovoj skupini Srbija u Samari pobijedila Kostariku s 1-0 golom Aleksandra Kolarova iz slobodnog udarca u 56. minuti.

U 2. kolu igraju 22. lipnja igraju Brazil - Kostarika i Švicarska - Srbija.

Pred 43.000 gledatelja na stadionu Rostov Arena sudio je Cesar Ramos iz Meksika.

Strijelci: 1-0 Coutinho (20), 1-1 Zuber (50)