HSV NA HRVATSKI POGON / Petrić pucao, Olić zabio

HSV je na gostovanju kod Bochuma odigrao 1:1, a izjednačujući gol zabio je Olić nakon što je Bochumov golman uspio tek odbiti jaku Petrićevu loptu.

30.11.2008.
18:36

U utakmici 15. kola njemačke Bundeslige domaći Bochum i HSV podijelili su bodove odigravši 1-1, a bod hamburškoj momčadi donijela je hrvatska kombinacija Mladen Petrić - Ivica Olić.

Igrala se 70. minuta kada je Petrić s vrha šesnaesterca uputio jak udarac, domaći vratar Fernandes tek je uspio odbiti loptu prema lijevoj strani svog kaznenog prostora gdje ju je prihvatio Olić i u padu s nekih šest metara oštrim udarcem smjestio iza nemoćnog vratara.

Podsjetimo, Olić je u prošlom kolu postigao krasan pogodak Werderovom čuvaru mreže Timu Wieseu, a mnogi su ga u Bundesligi spremni proglasiti najljepšim ovosezonskim golom. Svojim šestim golom Olić je anulirao prednost domaće momčadi koja je od 39. minute vodila golom Šestaka.