ŠAHTAR OSVOJIO BOD U MANCHESTERU: / Bayern na Marakani razbio Crvenu Zvezdu, luda utakmica PSG-a u Madridu

Tekstualni prijenos utakmica petog, pretposljednjeg, kola Lige prvaka u skupinama A, B, C i D mogli ste pratiti UŽIVO na portalu Net.hr

26.11.2019.
22:52
Matt West/BPI / Shutterstock Editorial / Profimedia

U utakmicama 5. kola Lige prvaka u utorak u osminu finala su prošli Real Madrid, Manchester City i Tottenham.

U skupini A Real je s popodnevnim remijem u Istanbulu prošao već i prije utakmice s pariškim PSG-om na Bernabeu, a u opuštenom ozračju dvoboj je završio 2-2. Golovima Benzeme Reala je vodio s 2-0 sve do 81. minute, tada su Mbappe i Sarabia donijeli bod Parižanima.

Luka Modrić je ušao u igru u 76. minuti.

4 gola Lewandowskog u 15 minuta

Galatasaray i Club Brugges su igrali 1-1. Turci su vodili od 11. minute pogotkom Buyuka, a Belgijance je poraza spasio Diatta (90+2).

PSG ima 13 bodova, Real 8, Club Brugges 3, a Galatasaray 2 boda.

U skupini B Bayern je u Beogradu deklasirao Zvezdu sa 6-0, a Poljak Lewandowski postigao je u samo 15 minuta drugog dijela čak četiri gola, dok je Tottenham u Londonu preokretom svladao Olympiacos s 4-2 i prošao dalje.

Preokret Tottenhama

Bayern je u Beogradu poveo preko Goretzke (14), a potom slijedi "show" Poljaka Lewandowskog koji je od 53. do 68. minute zabio četiri gola. Ivan Perišić je ušao u igru u 61. minuti te je bio asistent za peti i šesti gol Bavaraca.

Pirejski Olimpiakos je iznenadio Tottenham u Londonu ranim pogocima El Arabija i Semeda, da bi u sudačkoj nadoknadi prvog dijela smanjio Ali. Tek što je krenulo drugo poluvrijeme izjednačio je Kane, a u 73. minuti za potpuni preokret pobrinuo se Bjelokoščanin Aurier. Pobjedu i prolaz "Pijetlova" u osminu finala potvrdio je Kane u 77. minuti.

U skupini D Juventus je s 1-0 pobijedio Atletico, a španjolski sastav još nije osigurao osminu finala. Juve je u vodstvo doveo Dybala golom u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a to je bio i jedini gol na utakmici. Talijanski prvak je osigurao prvo mjesto u skupini.

Ćorluki cijela utakmica

Bayer Leverkusen je slavio u Moskvi protiv Lokomotiva s 2-0. Nijemci su pobijedili Lokomotiv i ostali u igri za osminu finala, a što je možda i važnije, vjerojatno osigurali treće mjesto u skupini D i nastavak natjecanja u Europi. Bayer je poveo tragikomičnim autogolom Žemaljetdinova u 11. minuti kada ga je loptom napucao suigrač Eder, a lopta odsjela u samom kutu ruskih vrata. Bender je u 54. minuti potvrdio pobjedu. Vedran Ćorluka je odigrao cijelu utakmicu za Lokomotiv.

U ovoj skupini vodi Juventus s 13 bodova, Atletico ima 7, Bayer 6, a Lokomotiv 3 boda.

Skupina D

Lokomotiv Moskva - Bayer Leverkusen (0:2)

Juventus - Atletico Madrid 1:0

Završene su sve utakmice.

90' Šesti gol Bayerna u Beogradu, za 6:0 pogodio je Tolisso.

83' Luda završnica u Madridu, PSG je izjednačio pogotkom Realovog nekadašnjeg igrača Pabla Sarabije.

81' PSG je smanjio protiv Reala. Za 1:2 poentirao je Mbappe.

79' Real Madrid povisio je na 2:0. Strijelac je ponovno Benzema.

77' Tottenham je sada razbio Olympiakos, već je 4:2. Zabio je svoj drugi gol Harry Kane.

74' Tottenham je preokrenuo protiv Olympiakosa, ipak bi mogao Mourinhu debi na klupi Tottenhama ostati u lijepom sjećanju. Strijelac je Aurier.

70' Peti gol Bayerna i četvrti gol Lewandowskog na Marakani. Zvezda gubi 0:5.

69' Gol u Manchesteru! Šahtar je izjednačio protiv Cityja golom Solomona.

64' Novi gol Lewandowskog i 4:0 je za Bayern protiiv Zvezde.

60' Novi gol Bayerna, zabio je još jednom Lewandowski i sada je 0:3 na Marakani.

57' Manchester City je poveo protiv Šahtara golom Gundogana. Sada su pogoci postignuti u svim utakmicama.

53' Bayern je povisio na 2:0 golom Lewandowskog.

50' Tottenham je izjednačio protiv Olympiakosa, strijelac je Kane.

47' Atalanta je povela 2:0 protiv Dinama.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Završeno je prvo poluvrijeme na svim utakmicama.

45' Tottenham je smanjio na 1:2 golom Dele Allija.

45' Juventus je u samoj završnici preko Dybale poveo protiv Atletica.

30' U prvih pola sata igre golovi nisu pali samo na utakmicama Juventusa i Atletica te Manchester Cityja i Šahtara.

27' Atalanta je povela protiv Dinama, Muriel je zabio iz penala.

19' Katastrofalan početak Tottenhama, Olympiakos je poveo 2:0. Zabio je Semedo.

17' Promjena rezultata u Madridu, Real je poveo pogotkom Benzeme.

15' Bayern je poveo u Beogradu kod Crvene Zvezde golom Goretzke.

6' Pao je prvi pogodak, Olympiakos vodi u Londonu, a strijelac je bio El Arabi.

1' Počele su utakmice.

DRAMA NA OTVARANJU PETOG KOLA LIGE PRVAKA: /

Club Brugge izvukao bod kod Galatasaraya i poslao Real u osminu finala

Spomenimo i da je zahvaljujući remiju Club Bruggea s Galarasarayom španjolski gigant Real Madrid osigurao osminu finala Lige prvaka 23. sezonu u nizu i prije nego što je odigrao svoju utakmicu.

Uz utakmicu Dinama i Atalante, koju možete pratiti OVDJE, najviše pažnje pristalica Modrih privlači dvoboj druge dvije momčadi u toj skupini - Manchester Cityja i Šahtara.

Mourinho debitira

U Madridu se igra prava nogometna poslastica, dvoboj europskih giganata Real Madrida i Paris Saint Germaina, a u Beogradu Bayern Munchen gostuje kod Crvene Zvezde.

Peto kolo će obilježiti i povratak kontroverznog portugalskog trenera Josea Mourinha koji debitira na klupi Tottenhama u Ligi prvaka u utakmici protiv Olympiacosa