U 61. izboru Sportskih novosti za najbolju sportašicu, sportaša, ekipu i momčad u 2012. godini glasalo je 386 novinara iz 56 redakcija.

23.12.2012.
13:25
PIXSELL

ZAGREB - Osvajači zlatnih medalja na olimpijskim igrama u Londonu SandraPerković i Giovanni Cernogoraz proglašeni su su najboljim sportašima Hrvatske u 2012. godini u izboru "Sportskih novosti".

Hrvatska atletičarka, osvajačica olimpijske zlatne medalje u bacanju diska, Sandri Perković je ovo prva ovakva nagrada, a proglašena je najboljom sa 378 glasova. "Ova je godina bila dosta teška, bilo je puno natjecanja, ali sv su završila kako treba i onda 'šećer na kraju'- olimpijsko zlato. U 2013. imamo dosta toga za raditi, a cilj mi je zlato na svjetskom prvenstvu u Moskvi i baciti 70 m", rekla je Perković iza koje su ostale brončana na Igrama u Londonu karatašica LucijaZaninović i plivačica SanjaJovanović, koja je osvojila srebro na europskom prvenstvu u Debrecenu i srebro na EP u malim bazenima u Chartresu.

Cernogoraz, osvajač olimpijske medalje u disciplini trap zlatne meda je pobijedio sa 330 glasova i njemu je ovo prva titula najboljeg sportaša Hrvatske. Drugi u izboru najboljeg sportaša bio je dosadašnji laureat najbolji hrvatski skijaš IvicaKostelić te gimnastičar Marijo Možnik koji je ove godine osvojio srebrnu medalju na Europskom prvenstvu.

Ekipom godine proglašena je rukometna reprezentacija Hrvatske koje je na Igrama u Londonu stigla do četvrtfinala, a rukometašice su iza sebe ostavile hrvatsku žensku karate reprezentaciju, srebrnu na svjetskom prvenstvu, i svjetske prvakinje, reprezentaciju u samostrelu. Najboljom momčadi proglašena je hrvatska vaterpolo reprezentacija koja se na Igrama u Londonu okitila zlatnim odličjem. Drugi su bili "srebrni" iz Londona veslački četverac na pariće, a treći hrvatska rukometna reprezentacija koja je iz Londona donijela brončanu medalju. Nagradu za fair play dobio je

Nagrada za fair play pripala je 14-godišnjoj AnteiŠimleši.