VELIKA SPORTSKA NADA: / Zlato za hrvatskog tinejdžera u olimpijskoj disciplini

Mladi hrvatski kajakaš Antun Novaković osvojio je u subotu u rumunjskom gradu Bascovu naslov juniorskog prvaka Europe u disciplini kajaka jednosjeda (K-1) na 1000 metara.

19.9.2015.
16:41
PIXSELL, Ivica Galović

Novaković je odličan učenik drugog razreda matematičke gimnazije "Matija Mesić" iz Slavonskog Broda, član je KKK "Olimpik" i aktualni je juniorski viceprvak svijeta u kajaku u olimpijskoj disciplini (K-1).

Deklasirao konkurenciju

Svoju dominaciju na Europskom prvenstvu Antun je najavio već prvog dana kada je u konkurenciji vršnjaka iz 21 zemlje izveslao najbolje vrijeme u kvalifikacijama (3:44.25) izborivši tako izravan plasman u A finale. U finalu je Novaković veslao još brže i s rezultatom 3:43.51 za više od dvije sekunde nadmašio najbližu pratnju.

U istoj disciplini (K-1) za juniorke Ana Marija Govorčinović bila je deveta u A finalu. Od ostalih naših sportaša u subotu su nastupili i Jakov Radošević i Frane Buljan koji su u B finalu utrke kajaka dvosjeda (K-2) na 1.000 metara osvojili peto mjesto i u ukupnom poretku završili kao četrnaesti.