HRVATSKA - SRBIJA 7-9: / Hrvatska nije uspjela pobijediti Srbiju, Barakude idu u borbu za brončanu medalju!

Barakude ipak nisu uspjele izboriti novo finale velikog natjecanja i igrat će utakmicu za treće mjesto

26.7.2018.
11:19
PIXSELL

Hrvatska vaterpolska reprezentacija poražena je u polufinalu Europskog prvenstva u Barceloni od Srbije s 7-9 (3-5, 1-1, 1-1, 2-2) te će u subotu igrati za brončano odličje.

Sraz svjetskih prvaka i Srba, koji su aktualni olimpijski i europski prvaci, pripao je Srbiji koja je tako prekinula niz od tri uzastopne hrvatske pobjede. Hrvatska su presudili upravo katastrofalna realizacija napada s igračem više budući da je od čak 14 prilika iskorištene samo tri. Usto, Hrvatska se nije prilagodila sudačkim kriterijima i veći dio utakmice velika nervoza je utjecala na igru Barakuda.

Čak sedam golova

U prvoj trećini postignuto je čak sedam golova, uz vrhunski vaterpolo s obje trane. Ipak, Srbi su, za razliku od Hrvatske, imali skoro stopostotnu realizaciju igrača više jer su svih pet golova postigli s prednošću igrača. Naši vaterpolisti nisu uspjeli zaustaviti Miloša Ćuka, koji je zabio čak tri gola, a nakon što je Joković izjednačio na 2-2, Barakude propuštaju situaciju s dva igrača više, a potom je i vratar Mitrović obranio "zicer" Lončaru, pa Srbi prvu četvrtinu dobivaju s 5-3.

Mirna četvrtina

Početkom druge četvrtine isključeni su zbog međusobnog udaranja Fatović i Ćuk, a u redove obje momčadi se uvukla velika nervoza. Pogotkom Mandića Srbi dolaze do tri gola prednosti (6-3), a kapetan Bušlje golom za 4-6 ne dopušta da se protivnik odvoji. U zadnjim sekundama druge četvrtine srpski vratar Mitrović brani šut Šetke u trenucima kada je Hrvatska imala igrača više. Upravo je igrač više radio razliku u prvom poluvremenu jer su Barakude od 8 napada s igračem više realizirali samo dva.

Prelomljen meč

Treća četvrtina je započela sa šutevima Garcije i Buljubašića koji su završili na gredi, a Hrvatska je propustila još tri puta igrača više. Nakon puno propuštenih šansi Barakuda, Mitrović s krila pogađa za vodstvo Srbije 7-4. Bušlje konačno, nakon devet neiskorištenih situacija igrača više, pogađa za 5-7.

Dominacija Srbije

Zadnja četvrtina započela je isključenjem hrvatskog izbornika Ivice Tucka zbog prigovaranja, a Prlainović s igračem više postiže gol za vodstvo Srbije 8-5 šest minuta prije kraja. Vukičević iz peterca smanjuje na 8-6, no Mandić lobom tri minute prije kraja opet diže na nedostižnih 9-6. Vukičević smanuje na 7-9.

Ante Vukičević s tri i Andro Bušlje s dva gola bili su najbolji kod Hrvatske, dok su Miloš Ćuk i Dušan Mandić zabili po tri gola za Srbe. Hrvatska će u subotu igrati za treće mjesto s poraženim iz susreta Španjolske i Italije.

Statistika

HRVATSKA: Bijač ( 7obrana), Macan, Fatović, Lončar 1, Joković, Buljubašić, Vukičević 3, Bušlje 2, Miloš, Vrlić 1, Šetka, Garcia, Marcelić.

SRBIJA: B. Mitrović (7 obrana), G. Pijetlović, Mandić 3, Rašović, Ranđelović, Ćuk 3, D. Pijetlović, Vico, Aleksić, Jakšić 1, Filipović, Prlainović 1, S. Mitrović 1

HRVATSKA – SRBIJA 7-9

HRVATSKA: Bijač; Vukičević, Macan, Joković, Fatović, Lončar, Garcia

SRBIJA: B. Mitrović; Ćuk, Jakšić, Filipović, Prlainović, D. Pijetlović, Mandić

KRAJ UTAKMICE

7' Smanjila je Hrvatska! Možda još ima nade!

6' Pogodak Srbije, odlaze na +3 još jednom!

5' Dobar udarac Prlainovića obranio je Bijač!

4' Zabija Ante Vukičević, smanjuje prednost Srbije!

3' Odlazi Srbija opet na tri razlike, zabija Prlainović!

2' Isključenje za Ivicu Tucka!

1' Počela je četvrta četvrtina!

Kraj treće četvrtine!

8' Gol Bušlje, nakon neiskorištenih 9 igrača za redom!

7' Mitrović je zabio za 3 razlike, loše je Hrvatska postavila blok i Bijač nije stigao reagirati.

6' Još uvijek bez pogodaka u trećoj četvrtini, Hrvatska jako loša na igraču više.

4' Bušlje nije uspio uhvatiti loptu pred golom, ostaje 4:6!

3' Lijepa akcija Hrvatske, ali nije Šetka uspio zabiti.

2' Buljubašić je pokušao, odlazi pored gola.

1' Počela je treća četvrtina, opet prva lopta za Hrvatsku!

Kraj druge četvrtine! Ide se na poluvrijeme.

7' Pogodak Bušljea, smanjuje na 6:4!

7' Pokušaj Jokovića završio je u bloku, Hrvatska nema soluciju za srpsku obranu.

6' Pogodak Mandića, Srbija odlazi na +3

5' Time out Srbije, rezultat ostaje nepromijenjen.

4' Pokušao je Macan po isteku vremena, ali zapela je lopta u bloku.

3' Hrvatska pokušava slomiti srpsku obranu, ali zasad bez uspjeha u drugoj četvrtini.

1' Počela je druga četvrtina, prva lopta za Hrvatsku.

Kraj prve četvrtine!

8' Ćuk odvodi Srbiju na 5:3, naša klupa traži time-out!

7' Zabio je Josip Vrlić za smanjenje na 4:3 Srbije.

6' Još jedan igrač više i još jedan pogodak za Srbiju!

6' Mandić dovodi Srbiju u novo vodstvo, stopostotni su na igraču više.

6' Gromovit pokušaj Garcije odlazi pored gola!

5' Hrvatska nije uspjela iskoristiti napad s dva igrača više, ostaje 2:2!

3' Pogodak Jokovića, izjednačenje Hrvatske!

3' Miloš Ćuk zabio je za 2:1 Srbije nakon greške hrvatske obrane!

2' Odgovara Hrvatska na igrača više, gol Vukičevića!

1' Vodi Srbija!

1' Počela je utakmica! Hrvatska je osvojila plivanje za loptu i imat će prvi napad!