USPJEH ZA PAMĆENJE: / Hrvatski skijaški dragulj došao do prvih bodova u karijeri

Norvežanin Henrik Kristoffersen pobjednik je slaloma koji se u nedjelju za Svjetski kup vozio u Adelbodenu, dok je hrvatski skijaš Istok Rodeš zauzeo 25. mjesto.

8.1.2017.
15:15

Kristoffersen, kojem je ovo treća pobjeda u slalomu ove sezone, slavio je s vremenom 1:54.87, a zaostatak drugoplasiranog Talijana Manfreda Mölgga, pobjednika nedavne Snježne kraljice na Sljemenu, za njim je bio 1,83 sekunde (1:56.70). Trećeplasirani Austrijanac Marcel Hirscher zaostao je 2,19 (1:57.06).

BRZO JE ZABORAVILA ZAGREBAČKI KIKS: /

Briljantna Amerikanka ponovno neuhvatljiva za konkurenciju

Hirscheru ukupno vodstvo

Sjajan rezultat je ostvario naš Istok Rodeš. Mladi hrvatski skijaš, koji je u utrku krenuo sa startnim brojem 45, bio je 29. u prvoj vožnji, da bi u drugoj napredovao i konačno zauzeo 25. mjesto (+4.79) te tim plasmanom osvojio šest bodova. Ovo su za 20-godišnjeg Varaždinca, svjetskog juniorskog prvaka u slalomu, prvi bodovi u Svjetskom kupu.

U poretku skijaša u slalomu vodi današnji pobjednik Kristoffersen s 360 bodova, a isti broj bodova ima i Austrijanac Hirscher. Treći je Mölgg s 326 bodova.

U ukupnom poretku skijaša prvi je Hirscher s 893 boda, drugi je Francuz Alexis Pintaurault s 594, a treći Kristoffersen s 592 boda.

Adelboden, slalom (m), rezultati:

1. Henrik Kristoffersen (Nor) 1:54.87 2. Manfred Mölgg (Ita) 1:56.70 3. Marcel Hirscher (Aut) 1:57.06 4. Felix Neureuther (Njem) 1:57.11 5. Aleksander Horošilov (Rus) 1:57.32 6. Andre Myhrer (Šve) 1:57.49 7. Manuel Feller (Aut) 1:57.92 8. Daniel Yule (Švi) 1:58.03 9. Alexis Pinturault (Fra) 1:58.35 10. Jonathan Nordbotten (Nor) 1:58.73 ... 25. ISTOK RODEŠ (HRV) 1:59.66