Medvjedi u Areni napravili neviđeno čudo!

Hokejaši Medveščaka na drugom su mjestu okončali regularni dio sezone EBEL lige. U posljednjem su kolu u zagrebačkoj Areni pobijedili aktualnog prvaka Red Bull Salzburg sa 6:3.

20.1.2012.
22:40

Bio je to izravni dvoboj za drugo mjesto u koji su Medvjedi ušli s bodom više od austrijskog kluba. Pobjedom su sačuvali poziciju što znači da će u idući krug ući s tri boda. Prvoplasirani Linz imat će četiri, Salzburg dva, KAC Klagenfurt jedan, a Olimpija i Alba Volan će u Ligu 6 ući bez bodova. Medveščak je pobjedu u petak osigurao u nevjerojatnih 69 sekundi posljednje trećine tijekom kojih je zabio četiri gola! Prije toga je u prvoj trećini Salzburg poveo preko Brenta Aubina, a izjednačio je Adam Naglich. Matt Siddall je u drugoj trećini skrenuo pak u mrežu za prvo vodstvo Zagrepčana, da bi nakon samo 66 sekundi zadnje dionice na 2:2 izjednačio Daniel Bois. A onda je u 51. minuti počeo Medveščakov blitzkrieg. Najprije je zabio Tomislav Zanoški, potom je 18 sekundi kasnije s igračem manje strijelac bio Andy Sertich. Nove 23 sekunde kasnije svoj je prvi pogodak postigao Frank Banham, a isti je igrač i zaključio čudesnu seriju poslije novih 28 sekundi igre. Salzburg je malo ublažio poraz dvije minute prije kraja. I drugi su put tako ove sezone Medvjedi deklasirali prvake u Zagrebu, u studenome je u Domu sportova bilo 5:0. Drugi krug natjecanja počinje već u nedjelju, a Medveščak će ugostiti vodeći Linz.

Medveščak - RB Salzburg 6:3 (1:1, 1:0, 4:2) Olimpija - KAC Klagenfurt 0:4 Graz - Jesenice 4:1 Villach - Znojmo 7:0 Linz - Vienna 4:3, kazneni udarci

Redoslijed: 1. Linz 62 2. Medveščak 54 3. RB Salzburg 51 4. KAC 48 5. Olimpija 45 6. Alba Volan 44 7. Villach 42 8. Vienna 40 9. Graz 39 10. Znojmo 34 11. Jesenice 25