IZRAVAN PLASMAN U ČETVRTFINALE OSTAO SAN / Što sada očekuje Barakude? Osmina finala pa veliki okršaj sa Srbima

Hrvatska je za izravan plasman u četvrtfinale trebala pobijediti Japan u zadnjoj utakmici u skupini s najmanje 11 gholova razlike

25.6.2022.
19:39

Hrvatska vaterpolo reprezentacija uvjeljivom igrom u drugom poluvremenu svlada je Japan s 21-13 (4-3, 3-6, 7-2, 7-2) u utakmici posljednjeg, trećeg kola u skupini B Svjetskog prvenstva u Mađarskoj te osigurali najmanje drugo mjesto u svojoj grupi, što donosi plasman u osminu finala.

HRVATSKA - JAPAN 21-13 /

Naši vaterpolisti nakon mučenja 'razbili' Japan, ali nisu uspjeli pobijediti s 11 golova razlike za izravan plasman u četvrtfinale

Za osiguranje izravnog plasmana u četvrtfinale Hrvatska je trebala pobjedu od najmanje 11 golova razlike, a prilika za to je propuštena u prvom poluvremenu nakon kojeg su Japanci vodili sa 9-7. Hrvatska još može izravno do četvrtfinala, ali za to joj je potrebno čudo u drugoj utakmici u skupini i pobjeda slabašne Njemačke nad Grčkom.

Ovako, ne učine li njemački vaterpolisti iznenađenje u srazu s Grcima, Hrvatska će natjecanje u skupini završiti na drugom mjestu, što donosi utakmicu osmine finala protiv trećeplasirane reprezentacije iz skupine A, a to bi trebala biti Gruzija. Pobjednik tog dvoboja će u četvrtfinalu ići na reprezentaciju Srbije.