SPEKTAKULARAN ZAVRŠETAK SEZONE: / Makarani u čudesnoj utakmici obranili naslov prvaka

Ni nakon dva produžetka nije bilo pobjednika

25.5.2019.
8:14
Luka Stanzl/PIXSELL

Ako bismo rekli da to može ponuditi samo futsal, vjerojatno bismo se prevarili, ali ono što su odigrali Vrgorac i Novo Vrijeme u trećoj finalnoj utakmici za prvaka Hrvatske, bio je doslovno pravi spektakl.

Makarani su iz njega izašli kao pobjednici, štoviše, kao novi-stari prvaci Hrvatske. U dvoboju koji je obilovao pogocima i preokretima svladali su Vrgorac s konačnih 10:9.

Kazazić i Bašković junaci

Poslije prvih 20 minuta domaćini su u prepunom svom Domu sportova imali 3:1, no onda je u samo pet minuta nastavka Novo Vrijeme okrenulo na 4:3. Ništa zato, u 31. opet vodi Vrgorac pa je red došao na goste da bi 43 sekunde prije kraja opet domaćin, pokazalo se, prolongirao slavlje Makarana.

Ni nakon dva produžetka nije bilo pobjednika jer je Kazazić Novom Vremenu osigurao izvođenje šesteraca u kojemu je junak bio vratar Bašković obranivši dva.

Finale PH: Vrgorac - Novo Vrijeme 7:7 (nakon šesteraca 9:10)