RASPLET SPEKTAKLA NA SLJEMENU; / Nedodirljivi Hirscher ponovo slavio, sjajnim Hrvatima rezultati karijere

Gotovo je deseto izdanje muške slalomske utrke na Sljemenu, a ponovo je slavio najbolji skijaš svijeta, Marcel Hirscher

6.1.2019.
16:00
PIXSELL

Austrijanac Marcel Hirscher pobjednik je jubilarnog, 10. slaloma skijaša za Svjetski kup na zagrebačkom Sljemenu, dok su trojica hrvatskih skijaša ostvarili najbolje rezultate u dosadašnjoj karijeri, Istok Rodeš završio je ako sedmi, Matej Vidović kao 15., a Elias Kolega kao 20.

Najbolji skijaš današnjice Hirscher po peti je put slavio na Sljemenu, gdje je bio najbrži i 2012., 2013., 2015. i 2018., a ovo mu je 30. slalomska pobjeda u karijeri. Do nje je stigao sa 60 stotinki prednosti ispred drugog Francuza Alexisa Pinturaulta, odnosno 62 stotinke ispred trećeg sunarodnjaka Manuela Fellera.

Rodeš ponovi rezultat karijere

Rodeš je ponovio rezultat karijere otprije dva tjedna kada je bio sedmi u Madonni di Campiglio, on je za Hirscherom zaostao 1.67 sekundi, 15. Vidović je zaostao 2.32 sekunde za sjajnim Austrijancem, dok je Kolega utrku završio na 20. mjestu sa 2.89 sekundi iza pobjednika.

Hirscher, koji je bio drugi nakon prve vožnje, odlično je odvezao drugu vožnji i tako izvršio veliki pritisak na svog neiskusnijeg reprezentativnog kolegu Marca Schwarza, koji je bio vodeći nakon prve utrke. Schwarz se nije uspio nositi s tim pritiskom te je pogriješio sredinom druge vožnje te morao odustati.

Vidović stigao do 15. mjesta

Kao i prije dva tjedna u Madonni, Rodeš je odlično odvezao drugu vožnju i značajno popravio plasman skočivši sa 18. na sedmo mjesto. Vidović je sa 26. mjesta nakon prve vožnje stigao do 15. pozicije na kraju čime je za tri mjesta popravio svoj najbolji rezultat u karijeri koji je datirao također iz Madonne otprije dva tjedna. Elias Kolega je, pak, po drugi put u karijeri stigao do bodova u Svjetksom kupu, dosadašnji najbolji plasman bio mu je 21. mjesto iz Wengena otprije godinu dana.

UŽIVO:

16:18 - Marco Schwarz je pao, Hirscher je ponovo pobjednik u Zagrebu!

16:17 - Marcel Hirscher prolazi ciljem kao prvi sa čak šest desetinki prednosti.

16:16 - Manuel Feller je za samo dvije stotinke zaostao za Pinturaultom, prošao je ciljem kao drugi.

16:14 - Henrik Kristoffersen prošao je ciljem treći. Ostala su nam trojica najboljih.

16:13 - Pinturault je brzo uzeo prvo mjesto sunarodnjaku Noelu.

16:11 - Nakon dugo vremena imamo novog prvog čovjeka utrke - Clement Noel je izgurao Rodeša na treće mjesto.

16:05 -Švicarac Yule je tek četvrti, Rodeš ostaje drugi.

16:03 - Julien Lizeroux je još jedan od skijaša koji nisu završili drugu vožnju.

15:57 - Manfred Moelgg je promašio vrata i nije završio drugu vožnju.

15:55 - Elias Kolega je loše odradio drugu vožnju i tek je 12.

15:51 - Slijedi nastup Elijasa Kolege. Rodeš je trenutno drugi, a Vidović osmi.

15:51 - Marc Digruber je promašio vrata i neće završiti utrku.

15:47 - Istok Rodeš prolazi ciljem kao drugi, iza Foss-Solevaaga, znači da će biti najmanje 19.

15:45 - Norvežanin Sebastian Foss-Solevaag je novi vodeći čovjek utrke!

15:43 - Švedski skijaš Mattias Hargin je tek šesti, iza Vidovića.

15:40 - Britanac Ryding je ciljem prošao kao treći, vodi i dalje Neureuther.

15:39 - Felix Neureuther obranio je poziciju iz prve vožnje, prvi je, što znači da je Vidović pao na četvrto mjesto.

15:35 - Matej Vidović nije obranio poziciju iz prve vožnje - ciljem je prošao kao treći.

15:32 - Prva tri skijaša završila su svoj nastup - StefanoGross trenutno vodi ispred Tanguyja Nefa, Rochat nije završio utrku.

15:30 - Počela je druga vožnja. Švicarac Marc Rochat nije završio svoju vožnju jer mu je ispala skija.

Austrijski skijaš Marco Schwarz u vodstvu je nakon prve vožnje jubilarnog, 10. muškog slaloma za Svjetski kup na Sljemenu, a drugu vožnju su izborili trojica hrvatskih skijaša - Elias Kolega, Istok Rodeš i Matej Vidović.

REZULTAT KARIJERE ELIASA KOLEGE: /

'Poklopilo se tu na Sljemenu, ali još nije gotovo'

Sjajan je to rezultat i potvrda da možemo u Svjetskom kupu očekivati dobre predstave od naših predstavnika, bez obzira što više ne uživamo u skijaškim majstorijama Janice i Ivice Kostelić.