SENZACIJA NAD SENZACIJAMA NAJBOLJEG HRVATSKOG SKIJAŠA: / Zubčić s niskog 21. mjesta uspio završiti na postolju

Zubčić je maestralno odvozio drugu vožnju...

7.12.2020.
13:40

Nakon što je za vikend pokorio konkurenciju u veleslalomu u Santa Caterini, Filip Zubčić danas je vozio novu utrku. Opet u veleslalomu i opet u talijanskoj Santa Caterini gdje je u subotu trijumfirao, a postigao je, opet, fenomenalan rezultat. Nakon 30 skijaša koji su odvozili prvu vožnju, Filip Zubčić je pao na 21. mjesto, sa 1,25 sekunde zaostatka iza vodećeg Švicarca Odermatta. No, u drugoj vožnji Hrvat je briljirao. Odvozio je maestralno drugu utrku i uspio se popeti na postolje i završiti treći.

Prvo mjesto pripalo je Marcu Odermattu, dok je drugi bio Tommy Ford...

Druga vožnja

13:54 - KRAJ UTRKE! Zubčić je završio na fenomenalnom trećem mjestu veleslalomske utrke u Santa Caterini, nakon što je u drugoj vožnji startao s 21. mjesta. Ovo je senzacija nad senzacijama. Na drugom mjestu je Tommy Ford, a prvi je Marco Odermatt.

13:50 - Postolje je tu. Zubčić je i dalje drugi, Pinturault je završio na četvrtom mjestu.

13:48 - Ford je uspio skinuti Zubčića s vrha, ali ovo je već sada potpuna senzacija.

13:46 - Kristoffersen je prosuo gotovo sekundu prednosti. Zubčić je sada najmanje peti.

13:42 - Kilde nije uspio prestići Zubčića... Ajmo dalje!

13:40 - Meillard je ušao u cilj sa tri stotinke zaostatka. Još je sedam skijaša ostalo, a Hrvat je i dalje prvi.

13:35 - Vjerovali ili ne, slijedi deset najboljih skijaša, a Zubčić je dalje prvi... Sprema se senzacija!

13:28 - De Alinprandini je bio blizu, ali Hrvat je i dalje prvi.

13:23 - Slijedi najboljih 15 druge vožnje, a Zubčić je i dalje prvi.

13:19 - Zubčić vodi i nakon vožnje Reada.

13:15- Filip Zubčić je prvi u drugoj vožnji. Odvozio je maestralno s vremenom 2:09.17 i preuzeo je vodstvo nakon što su desetorica skijaša odvozila.

13:00 - Počinje druga vožnja. Baruffaldi, 30. u prvoj vožnji, prvi kreće.

Winner Croatia's Filip Zubcic celebrates with sparkling wine on the podium after the men's giant slalom event of the FIS Alpine Ski World Cup, in Santa Caterina di Valfurva, northern Italy, on December 5, 2020.,Image: 573837439, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

[VIDEO] POGLEDAJTE KAKO JE ZUBČIĆ BRILJANTNIM NASTUPIMA IZDOMINIRAO U ITALIJI I STIGAO DO POBJEDE: Ovo je za povijest

[VIDEO] POGLEDAJTE KAKO JE ZUBČIĆ BRILJANTNIM NASTUPIMA IZDOMINIRAO U ITALIJI I STIGAO DO POBJEDE: /

Ovo je za povijest

Vrijeme se smirilo

Utrka se prvotno trebala održati u nedjelju, ali je otkazana zbog gustog snijega koji je padao cijeli noć i jutro, pa nije bilo moguće voziti. Uvjeti nisu bili bajni pa organizatori nisu htjeli riskirati da se ne bi dogodila kakva nesreća. Tijekom jučerašnjeg dana i noći vrijeme se smirilo i stabiliziralo, organizatori su uspjeli pripremiti stazu i danas ujutro ona je bila spremna za utrku.

Nakon prve vožnje i 30 skijaša koji su nastupili, naš najbolji skijaš zauzeo je 20. mjesto. Filip je imao startni broj dva ali nije dobro odvozio. Norvežanin Nestvold-Haugen Leif Kristian prvu je vožnju završio kao 2. s +19 stotinke zaostatka za vodećim Odermattom, s vremenom 1:04.22. Treći je Alexis Pinturault s +24 stotinke iza vodećeg.