Medvjedi ovog puta nisu imali sreće!

U 32. kolu EBEL lige, hokejaši na ledu zagrebačkog Medveščaka osvojili su bod na gostovanju kod Villacha. Nakon izvođenja kaznenih udaraca domaćini su slavili 2:1.

21.12.2011.
0:26

Austrijanci su do pobjede došli iz jedinog realiziranog kaznenog udarca, a pogodak je postigao je ponajbolji igrač domaćina Kevin Mitchell. Na kraju treće trećine rezultat je bio 1:1, a sve bitno odigralo se u drugoj dionici utakmice.

Prvo je Medveščak poveo golom kapetana Alana Letanga u 8. minuti druge trećine, na asistenciju Ryana Kinasewicha. Međutim, nepune tri minute kasnije Tomislav Zanoški je prvo zaradio isključenje zbog opasne igre palicom prema protivniku, a zatim je zbog nesportskog ponašanja morao i na 10-minutni odmor.

Villach je taj period iskoristio za poravanje koje je donio i strijelac odlučujućeg kaznenog udarca Mitchell u 32. minuti. Treba reći da je cijeli susret na golu Medveščaka stajao Michael Ouzas i sakupio 32 obrane. Villach - Medveščak 2:1, nakon kaznenih udaraca Graz - Olimpija 4:2 Jesenice - Alba 4:5, nakon produžetka Klagenfurt - Znojmo 4:3, nakon produžetka RB Salzburg - Linz 2:5

Redoslijed: 1. Linz 47 (29 utakmica), 2. Salzburg 40 (29), 3. Medveščak 36 (29), 4. Klagenfurt 33 (28), 5. Olimpija 33 (30)...