NA POSTOLJU / Novi sjajan uspjeh Zrinke Ljutić! Ispred nje samo najbolja svih vremena

Druga hrvatska predstavnica u Areu Leona Popović završila je na 17. mjestu

10.3.2024.
14:20

Zrinka je startala prva na utrci, a završila je treća u prvoj vožnji. U drugoj je preuzela vodstvo, ali ipak se ispred uspjela ugurat sjajna Mikaela Shiffrin!

Ljutić je za Amerikanom na kraju zaostala sekundu i 24 stotinke. Shiffrin, koja je pauzirala zbog ozljede šest tjedana, pobijedila je s vremenom 1:42.95.

Ovo je treći put u karijeri da je Zrinka Ljutić završila na drugom mjestu. Treća je danas bila Švicarka Michelle Gisin s 1.34 sekunde zaostatka za Amerikankom.

Druga hrvatska skijašica koja je nastupila danas u Areu Leona Popović zauzela je 17. mjesto s 2,78 sekundi sporijim vremenom za pobjednicom (1:45.73).

Današnjom pobjedom Shiffrin je osigurala mali Kristalni globus, osmi put u karijeri. Ona u poretku skijašica u slalomu ima 730 bodova, druga je Vlhova koja se ne natječe od natjecanja u Jasni s 505 bodova, a treća Duerr s 492 boda. Ljutić se popela na šesto mjesto i ima 321 bod, a Popović je 14. s 183 boda.