RASPAD SISTEMA / Nevjerojatan poraz Hrvatske u Zagrebu: Zadnja četvrtina je možda najgora u povijesti reprezentacije

Hrvatska sada ima dvije pobjede i poraz, kao i Amerikanci i Mađari, dok vode Talijani sa sve tri pobjede

11.3.2023.
20:11
Marko Prpic/Pixsell

Hrvatska vaterpolska reprezentacija izgubila je u 3. kolu kvalifikacija Svjetskog kupa u Zagrebu od Italije s 13-14 (4-2, 4-4, 4-4, 1-7).

BITNI BODOVI ZA DOMAĆINE /

Dinamo u prvoj utakmici nove ere izgubio na Šubićevcu: Šibenik kontrama pobijedio Plave

Izabranici Ivice Tucka izgubili su na nevjerojatan način od Italije jer su osam minuta prije kraja vodili s čak pet golova razlike, a onda je uslijedila zadnja četvrtina, vjerojatno najgora u povijesti naše vaterpolske reprezentacije.

Hrvatska je puno bolje otvorila utakmicu, poveli su s 3-0, a u drugoj četvrtini Barakude imaju prednost od 6-3. Hrvatska je zadržala dobru igru i nakon tri četvrtine vodila je s 12-7 i činilo se da će lako ubilježiti i treću pobjedu. No, u zadnjoj četvrtini uslijedio je rijetko viđeni preokret Talijana, koji su ne samo nadoknadili pet golova razlike, već i pobijedili, dobivši četvrtinu s nestvarnih 7-1.

Kod Hrvatske je četiri gola postigao Jerko Marinić Kragić, tri je dodao Andrija Bašić, a dva Konstantin Harkov, dok je Marko Bijač imao 11 obrana. Talijane je s tri gola predvodio Luca Marzialli.

Hrvatska sada ima dvije pobjede i poraz, kao i Amerikanci i Mađari, dok vode Talijani sa sve tri pobjede. Plasman u završnicu ostvarit će tri prvoplasirane selekcije.