LARA GUT OSVOJILA ZLATO U SUPERVELESLALOMU: / Corinna Suter druga, Mikaela Shiffrin brončana

Ove je sezone četiri puta pobijedila u superveleslalomu u Svjetskom kupu

11.2.2021.
13:47

Švicarka Lara-Gut Behrami osvojila je zlatnu medalju u superveleslaloma kojeg su skijašice u četvrtak vozile na Svjetskom prvenstvu u Cortini d'Ampezzo, dok je srebro pripalo njenoj sunarodnjakinji Corinni Suter, a bronca Amerikanki Mikaeli Shiffrin.

SENZACIONALAN USPJEH HRVATSKE SKIJAŠICE: /

Mlada Zagrepčanka stigla do nove pobjede u Europskom kupu

Gut Behrami je slavila s vremenom 1:25.51, dok je drugoplasirana Suter imala zaostatak od 34 stotinke za njom. Shiffrin je stigla do trećeg mjesta s zaostatkom od 47 stotinke za pobjednicom.

Osma medalja

To je za Behrami prvi naslov svjetske prvakinje. Ove je sezone četiri puta pobijedila u superveleslalomu u Svjetskom kupu, a sa svjetskih prvenstava ima jedno srebro (Schladming 2013) i jednu broncu (Saint-Moritz 2017) u toj disciplini.

Shiffrin je u četvrtak vozila superveleslalom prvi put nakon godinu dana a ovo joj je osma medalja s pet svjetskih prvenstava na mkoliko je sudjelovala.

U četvrtak je vožena prva utrka na ovom svjetskom prvenstvu s obzirom da su utrke predviđene za prva tri dana odgođene zbog loših vremenskih uvjeta. Tako će skijaši danas voziti supervelslaom koji je bio na rasporedu u utorak, a u ponedjeljak se vozi i ženska i muška kombinacija koje su bile na rasporedu u ponedjeljak, odnosno u srijedu.