Bravo, majstori: Medveščak čudesnim preokretom došao do važne pobjede

Hokejaši Medveščaka otvorili su 2015. godinu važnom pobjedom protiv Slovana iz Bratislave 5-4 (0-2, 3-2, 2-0) čudesnim preokretom nakon što su sredinom druge trećine gubili čak 0-4.

4.1.2015.
21:11

Gosti su poveli u 14. minuti golom Žige Jeglica, a dvije minute kasnije Andrej Stastny je povisio na 2-0. Potop Medveščaka nastavio se u drugoj trećini kada je Matt Murley s dva gola (23:43, 25:54) doveo slovački sastav do visokog vodstva. Medvjedi kao da su se tada probudili i do kraja susreta velikim preokretom postigli su pet golova za važnu pobjedu u borbi za doigravanje. Strijelci su bili Bill Thomas (29:18), Mike Glumac (29:41), Andrew Murray (36:28), Edwin Hedberg (45:14) i Pascal Pelletier (50:06).

Bio je to šesti međusobni ogled ovih momčadi ove sezone, a Medveščak vodi u tom mini-dvoboju sa četiri pobjede.

Medveščaku sada slijede tri gostovanja - protiv Atlanta (8. siječnja), Vitjaza (10. siječnja) i Lokomotiva (12. siječnja).

Medveščak se nalazi na posljednjem mjestu Zapadne konferencije KHL lige sa 49 bodova, osam bodova manje od osme pozicije koja vodi u doigravanje.