PRIPREME ZA OI / Hrvatska razbijala Mađarsku pa imala veliki pad: Slavili smo tek nakon peteraca

30.6.2024.
22:02

Hrvatski vaterpolisti u pripremnoj su prijateljskoj utakmici pred nastup na Olimpijskim igrama na bazenu Mladosti uz Savu svladali Mađarsku sa 16-15 (4-1, 3-3, 2-3, 3-5; 4-3) boljim izvođenjem peteraca.

PRIVUKLA PAŽNJU /

Očito joj je bilo prevruće na tribini: Engleska navijačica utakmicu pratila u toplesu

Loren Fatović s pet i Konstantin Harkov s četiri gola predvodili su Hrvatsku, dok je Krisztian Manhercz bio strijelac četiri pogotka za Mađarsku.

Hrvatska je mnogo bolje otvorila susret, u drugoj četvrtini vodila i sa 6-1, no uslijedio je veliki pad pa je Mađarska smanjila na 7-6 pred kraj trećeg dijela. U posljednjoj četvrtini Mađarska je uspjela i poravnati na 10-10, a iako niti u jednom trenutku nije i povela golom u zadnjoj sekundi je izborila peterce.

Prilikom izvođenja peteraca hrvatski vratar Bijač je u petoj seriji zaustavio udarac Vigvarija da bi Žuvela potom donio pobjedu Hrvatskoj.

Hrvatska će sljedećeg tjedna igrati na turniru na Sardiniji gdje ju uz domaćina Italiju očekuju još Španjolska i Grčka.