HRVATSKA DEMOLIRALA I U POTPUNOSTI DEKLASIRALA NIZOZEMSKU: / Barakude potopile protivnike s čak 17 golova razlike

Već nakon prve četvrtine Hrvatska je vodila 7-1, a na poluvremenu 14-5

15.2.2021.
23:07

Hrvatska vaterpolska reprezentacija pobijedila je Nizozemsku sa 25-8 upisavši i drugu uvjerljivu pobjedu na kvalifikacijskom turniru za odlazak na Olimpijske igre koji se igra u Rotterdamu.

Nakon dojmljive izvedbe protiv Rumunja na startu natjecanja i pobjede 16-6, odabranici izbornika Ivice Tucka protiv Nizozemaca su bili još uvjerljiviji. Nizozemska je svjetska vaterpolska velesila, ali kada su žene u pitanju. No, muška vrsta ne pripada u svjetski vrh. Međutim, "Barakude" su ozbiljno shvatile dvoboj protiv "Oranja" i nisu dozvolile nikakvo iznenađenje.

Već nakon prve četvrtine Hrvatska je vodila 7-1, a na poluvremenu 14-5. Na koncu treće dionice prednost je porasla na + 13 (19-6), da bi posljednju četvrtinu naši vaterpolisti dobili sa 6-2 za konačnih 25-8. Bila je to 21. pobjeda hrvatske reprezentacije u 26 međusobnih susreta.

Najefikasniji u sastavu Hrvatske bio je Luka Bukić sa šest golova, Maro Joković je dodao četiri, a Loren Fatović i Lovre Miloš po tri gola. Kod Nizozemaca najefikasniji su bili Guus van Ijperen i Thomas Lucas sa po dva gola.

(190620) -- BELGRADE, June 20, 2019 (Xinhua) -- Croatia's head coach Ivica Tucak (R) reacts during FINA water polo superfinals group stage match between Australia and Croatia in Belgrade, Serbia, on June 20, 2019. Croatia won 11-9. (Xinhua/Predrag Milosavljevic) - Predrag Milosavljevic -//CHINENOUVELLE_XxjpbeE007586_20190620_PEPFN0A001/1906201757/Credit:CHINE NOUVELLE/SIPA/1906201800, Image: 450039233, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line:

Ostali susreti

U ostalim susretima iz naše skupine Francuska je pobijedila Njemačku sa 13-12, dok su Rusija i Rumunjska odigrale 9-9. Nakon dva kola vodi Hrvatska sa četiri boda, Rusija ima tri, a Nizozemska i Francuska po dva boda. Rumunjska ima jedan bod, a na začelju je Njemačka s dva poraza.

Hrvatska će u 3. kolu u utorak igrati protiv Francuske, Rusiju očekuje ogled protiv Njemačke, dok će Nizozemska odmjeriti snage protiv Rumunjske. U skupini A vodi Grčka (4) ispred Crne Gore (2), Kanade (2)....

Prolazak u četvrtfinale izborit će četiri najbolje ekipe iz svake skupine, a podsjetimo plasman na OI u Tokiju izborit će tri najbolje reprezentacije s turnira u Rotterdamu.