Program je trajao nešto manje od tri sata, a glavna karakteristika svečanosti bilo je slavlje brazilske kulture i brazilskog načina života, ali i s malo melankolije. Vrhunac svečanosti bio je 'party' poznatih škola sambe.
Sinkovići nosili hrvatsku zastavu
"Ipak se rastajemo. Međutim, bila je to proslava prekrasnih dana koje smo proživjeli, proslava brazilske kulture, načina na koji radimo stvari. Zaokružili smo jednu priču, a sada je vrijeme za novi početak," kazala je kreativna direktorica svečanosti Rosa Magalhaes.
Za razliku od svečanosti otvaranja, sportaši nisu bili podijeljeni po zemljama, već su izašli na stadion pomiješani. Ta je praksa uvedena na OI u Melbourneu 1956. i simbolizira ujedinjenje svih sportaša svijeta u jednu naciju.
Galerija
Hrvatsku zastavu nosila su braća Martin i Valent Sinković, zlatni u dvojcu na pariće. Na ceremoniji zatvaranja uručene su i medalje za muški maraton, čime su predana i posljednja olimpijska odličja ovih OI.
Igre je zatvorenima proglasio predsjednik Međunarodnog olimpijskog odbora (IOC) Thomas Bach, a na kraju je olimpijski barjak simbolično predan u ruke gradonačelnice Tokija Yuriko Koike, grada domaćina OI 2020. godine
Najuspješniji Amerikanci
Najuspješniji na ovim OI bili su Amerikanci sa 46 zlata, 37 srebrnih i 38 brončanih medalja. Za Hrvatsku su ovo bile najuspješnije igre od proglašenja neovisnosti. Hrvatski sportaši osvojili su deset medalja od čega pet zlata, tri srebra i dvije bronce.
Zlatne medalje osvojili su Sandra Perković (disk), Sara Kolak (koplje), Šime Fantela i Igor Marenić (klasa 470), Martin i Valent Sinković (dvojac na pariće), te Josip Glasnović (trap). Vaterpolisti, Tonči Stipanović (klasa laser) i Damir Martin (samac) osvojili su srebra, a Filip Hrgović (boks) i Blanka Vlašić (skok u vis) bronce.