ŠTETA / Filip Zubčić odskijao odličnu prvu vožnju pa izletio sa staze u drugoj

11.12.2021.
14:33

Hrvatski skijaš Filip Zubčić nije uspio završiti drugu vožnju veleslaloma kojeg su skijaši vozili u subotu za Svjetski kup u Val d'Isereu, dok je pobjedu odnio Švicarac Marco Odermatt.

Odermatt je slavio s vremenom 2:12.31, dok je drugo mjesto zauzeo Francuz Alexis Pintaurault sa 59 stotinki slabijim vremenom (2:12.90). Treće mjesto na postolju pripalo je Austrijancu Manuelu Felleru sa 1,24 sekunde zaostatka za pobjednikom (2:13.55).

Najprije je pjevao Grašin hit, a onda se skinuo, popeo na šank i 'opleo' Đurđevdan

Nažalost - izletio

Zubčić je u drugu vožnju ušao kao treći sa samo 33 stotinke zaostatka za Odermattom, no u drugoj je vožnji izletio sa staze.

U poretku skijaša u veleslalomu nakon današnje utrke Odermatt je prvi sa 200 bodova, drugi je Pintaurault sa 125 bodova, a treći je Slovenac Žan Kranjec sa 86 bodova. Odermatt je prvi i u ukupnom poretku skijaša i ima 446 bodova. Na drugom je mjestu Austrijanac Matthias Mayer sa 310 bodova, dok je treći Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde sa 229 bodova.