BRAVO MAJSTORE! / Filip Zubčić na kultnom skijalištu došao do postolja! Junačka druga vožnja fenomenalnog Hrvata

Marco Odermatt je sedmi uzastopni put pobijedio u veleslalomu, prestigavši Hrvata koji je zauzeo treće mjesto na kraju

6.1.2024.
14:13

Nakon prve vožnje veleslaloma u Adelbodenu, Filip Zubčić, najbolji hrvatski skijaš, zauzimao je 12. mjesto. Sjajnom drugom vožnjom bio je dugo na čelu poretka, sve dok ga Max Kilde nije skinuo sa improviziranog 'trona'.

SNJEŽNE RADOSTI /

Zubčić nakon prvog slaloma sezone: 'Naljutili su me zeleni aktivisti. Jednog sam pogodio grudom...'

Stefan Brennstainer je kiksao i nije prestigao našeg Zubčića, a Marco Odermatt je sedmi uzastopni put pobijedio u veleslalomu, prestigavši Hrvata koji je zauzeo treće mjesto na kraju.

Ženska konkurencija

Kanađanka Valerie Grenier izdominirala je u veleslalomu Svjetskog kupa u Kranjskoj Gori, osvojivši prvo mjesto s vremenom od 1:50.51. Drugo mjesto pripalo je Švicarki Lari Gut Behrami s zaostatkom od 37 stotinki, dok je treća bila Talijanka Federica Brignone sa zaostatkom od 51 stotinke.

Hrvatska predstavnica Zrinka Ljutić završila je na 22. mjestu, sa zaostatkom od 2,80 sekundi u odnosu na pobjednicu.

Mikaela Shiffrin, trenutačno vodeća u ukupnom poretku, danas je zauzela deveto mjesto s zaostatkom od 1,88 sekundi. U poretku veleslaloma, Brignone vodi s 460 bodova, Gut Behrami je druga sa 445 bodova, a Shiffrin treća s 349 bodova. Zrinka Ljutić trenutno je na 11. mjestu sa 127 bodova.

U ukupnom poretku, Shiffrin je prva sa 929 bodova, Brignone je druga sa 697 bodova, a treća je Vlhova s 622 bodova, dok je Ljutić na 14. mjestu sa 208 bodova.

Sutra će skijašice u Kranjskoj Gori voziti slalom.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Kauboja na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO