Medveščak rastura, ponovno je tamo gdje mu je mjesto!

Četvrtu su uzastopnu pobjedu u EBEL ligi ostvarili hokejaši Medveščaka pobijedivši u Zagrebu mađarsku Albu Volan s 5:3, po trećinama 2-1, 1-1 i 2-1.

23.10.2012.
22:36

Domaća je momčad dominirala utakmicom u tolikoj mjeri da je mađarski golman Bence Balizs, premda je primio pet golova, bio ponajbolji pojedinac na ledu. Obranio je 34 od čak 39 udaraca koliko mu je išlo u okvir gola. S druge strane, Robert Kristan suočio se sa svega 18 udaraca u okvir gola. Već u devetoj minuti, zahvaljujući dvama pogocima pri situacijama s igračem više, Medvjedi su došli do 2-0 vodstva. Potom su, nažalost, popustili dopustvivši gostima dva pogotka pri izjednačenim snagama na ledu. U vrlo delikatnoj situaciji, s igračem manje na klizalištu, Dustin Jeffrey pokazao je zašto igra u Pittsburgh Penguinsima zabivši gol za novo vodstvo 3.5 minute prije kraja druge trećine. To je iziritiralo momčad iz Szekesfehervara koja je u trima posljednjim minutama druge dionice igre spojila tri prekršaja za isključenja. Igrači Martyja Raymonda kapitalizirali su to u 23. sekundi treće trećine zabivši s dvama igračima viška na ledu za 4-2. Unatoč neupitnoj dominaciji, Medveščakovi su si hokejaši dopustili novo smanjenje rezultata samo tri minute kasnije, te su morali strijepiti do kraja. Pogotkom u praznu mrežu u posljednjoj minuti pitanje pobjednika razriješio je Dario Kostović. Sjajan je posao odradila linija iz prvog Raymondova napadada. Ukupno su Kyle Greentree (gol + dvije asistencije), Adam Naglich (1+2) i Dustin Jeffrey (1+1) skupili tri gola i pet asistencija. Treba spomenuti i sjajnog asistenta iz druge bekovske linije. Andy Sertich sudjelovao je u pripremi triju Medveščakovih golova. Ove su se dvije momčadi već sastale u ovosezonskome prvom kolu. Medveščak je u Mađarskoj slavio 4-2. U dvoboju idućega, 15. kola, Medveščak u petak gostuje kod Linza. Medveščak – Alba Volan 5-3 15. kolo: Olimpija – Innsbruck 6-3 Redoslijed: 1. Villach 23 boda, 2. Vienna Capitals 23, 3. Medveščak 19, 4. Klagenfurt 19, 5. Znojmo 18...