UPISALI SE U POVIJEST / Nakon osvajanja prvih medalja za Hrvatsku, Matea Jelić i Toni Kanaet stigli u olimpijsko selo pa poslali poruku navijačima

Zlato Matee Jelić najveći je uspjeh za hrvatski taekwondo na Olimpijskim igrama

26.7.2021.
23:34
Hrvatski olimpijski odbor/Facebook

Taekwondaši Matea Jelić i Toni Kanaet u ponedjeljak su osvojili prve dvije medalje za Hrvatsku na ovogodišnjim Olimpijskim igrama u Tokiju.

'LUDNICA' U KNINU I SPLITU /

Pogledajte kako hrvatski navijači slave povijesna odličja u Tokiju; 'Nitko kao Marjan iz Splita...'

Članica splitskog TK "Marjan", 23-godišnja Kninjanka Matea Jelić u finalu olimpijskog turnira u tekvondou do 67 kg svladala je Britanku Lauren Williams s 25-21 i tako osvojila 12. zlatno odličje pod hrvatskom zastavom na ljetnim olimpijskim igrama.

To zlato Matee Jelić najveći je uspjeh za hrvatski taekwondo na Olimpijskim igrama. Prije nje bronce su osvajale Sandra Šarić i Martina Zubčić u Pekingu 2008. te Lucija Zaninović u Londonu 2012.

Ni sat vremena prije nego što je Jelić osvojila zlato, njen klupski kolega 25-godišnji Splićanin Toni Kanaet osvojio je bronačno odličje u kategoriji do 80 kg i postao prvi muški osvajač olimpijske medalje za Hrvatsku u taekwondou.

Jelić i Kanaet nakon što su primili medalje i odradili sve obaveze na borilištu, vratili su se u olimpijsko selo i tamo snimili ktaku poruku za navijače.

Pratite Olimpijske igre na Eurosportu u sklopu PLAY Premium proširenog plana.